סקירת סקטור האנרגיה במקסיקו

רפורמת האנרגיה במקסיקו פתחה את האפשרות לייצור והפצה של נפט, גז, פטרוכימיה וחשמל למשקיעים פרטיים, אך גם הגדילו את חלקה של האנרגיה המתחדשת במגזר האנרגיה. השימוש באנרגיה ממקורות מתחדשים מקודמים במסגרת תוכנית מקסיקו להגדיל את חלקם של מקורות נקיים כך שלממשלה יש מטרה לייצר לפחות 35% מהאנרגיה ממקורות נקיים עד 2024 ולפחות 50% עד 2050. מטרתה  גם להפחית את גזי החממה (GHG) ב-50% עד שנת 2050 ביחס לאלו שנפלטו בשנת 2000.

נכון להיום, 20.8% מהחשמל מגיע מאנרגיה נקייה, מתוכם 15.5% מאנרגיה מתחדשת. מקסיקו תזדקק למעבר מהיר כדי להשיג את היעד שלה לייצר 35% מהחשמל מאנרגיה נקייה עד שנת 2024. אנרגיית מים הייתה במשך שנים רבות מקור האנרגיה המתחדשת הגדול ביותר של חשמל במקסיקו, אך בשל התנאים הצחיחים בחלקים הגדולים של מקסיקו, זה לא צפוי לגדול הרבה יותר. סוגי האנרגיה המתחדשת עם הסיכויים הטובים ביותר במקסיקו הם אנרגיה פוטו-וולטאית, רוח וגיאותרמית ותחום היישום עם ההזדמנות הגדולה ביותר לאנרגיה מתחדשת הוא מגזר התחבורה.

מעוניינים להמשיך לקרוא על אודות הרגולציה בתחום, ההזדמנויות והאתגרים העסקיים בסקטור האנרגיה במקסיקו?

אנא לחץ כאן:Energy Ecosystem in Mexico 2021.

לשם יצירת קשר עם קצינת הסחר העוסקת בתחומי הפוד-טק, חקלאות, מים וקלינטק – Estefania Wood – אנא צרו קשר במייל או בלינקדין.

לכל מידע נוסף בנושא, כמו גם הזדמנויות עסקיות בסקטורים שונים אתם מוזמנים לפנות לנספחות הכלכלית דרך אתר האינטרנטבמיילבלינקדיןובטלפון.

צור קשר עם:

ליאור יפה

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל