“לחבר את הנקודות”

” אי אפשר לחבר את הנקודות במבט לעתיד, ניתן לחברן רק במבט לאחור. אז אין לך ברירה אלא לסמוך שהנקודות יתחברו איכשהו בעתידך. אתה חייב להאמין במשהו, תחושת הבטן שלך, גורל החיים, קארמה, מה שלא יהיה. הגישה הזו מעולם לא אכזבה אותי ושינתה את חיי” סטיב ג’ובס.

אז איך הנקודות התחברו אצלי? זה הסיפור האישי שלי במבט לאחור.

האהבה שלי לחדשנות וטכנולוגיה התחילה עוד בתיכון בלימודי פיסיקה, תקראו לי חנונית אבל זה היה המקצוע האהוב עלי בתיכון – כאדם סקרן מטבעו, שמאז ומתמיד שואל המון שאלות מצאתי בחוקי הפיסיקה תשובות והיגיון, זה מעבר לאתגר שתמיד משך אותי בכל בחירה בחיים.

לימודי הפיסיקה הובילו אותי להגיש מועמדות לתפקיד מדריכת סימולוטור בחיל האוויר, לשמחתי התקבלתי לקורס היוקרתי וזכיתי לשרת בצבא בתפקיד מרתק, מאתגר, מלא אקשן וגם בתפקיד חשוב – שיש בו תחושת שליחות אמיתית. כמדריכת סימולוטור F16 למדתי להכיר את כל חלקי המטוס עד רמת השסתום, מערכת הדלק, החשמל, ההידראוליקה, המנוע והחימוש והעמקתי יותר בחוקי הפיסיקה – אווירודינמיקה. עד היום, אני מתרגשת לראות מטוס ממריא ונוחת, יכולה להסתכל שעות ולא להאמין איך האדם בנה מכונה שיודעת לעוף. רגע השיא היה טיסה במטוס F16 כחלק מאימון מבצעי.

לאחר השירות הצבאי טסתי לטיול של חצי שנה באסיה, אוסטרליה וניו-זילנד לבדי, ולמדתי להכיר את עצמי טוב יותר. שני דברים שלמדתי: 1. אני אוהבת לטייל, להכיר תרבויות חדשות, אנשים חדשים ולראות עולם 2. מפחיד לנחות לבד במקום חדש ולא מוכר, אבל אני ממש בסדר עם זה ואפילו נהנית מהאתגר והחוויה. אני יודעת לנווט את עצמי למקומות הנכונים ויודעת להסתדר בגפי.

חזרתי לארץ, והתחלתי תואר במשפטים באוני’ ת”א. לא נהנתי מלימודי המשפטים אבל בהחלט רכשתי לעצמי כלים חשובים לחיים ויותר חשוב מכך מצאתי את עצמי מתמחה בתחום הקניין הרוחני. שוב האהבה לטכנולוגיה וחדשנות הובילה אותי במסלול החיים ומצאתי את עצמי עושה את תקופת ההתמחות במשרד בוטיק מוביל בתחום הקניין הרוחני ובהמשך כעורכת דין במשרד עורכי פטנטים גדול בישראל. אני באמת התרגשתי כל פעם שפגשתי יזם שבא עם רעיון/המצאה למשרד, זכיתי לשמוע על המצאות מטורפות בתחילת דרכן. אך תמיד ידעתי שגורלי הוא לא כעורכת דין.

והחלטתי לשנות את המסלול המקצועי וללכת לעבוד בסטארטאפ. להרגיש את עולם הטכנולוגיה והחדשנות מנקודת מבט של יזם שמנסה לשנות את העולם לטובה. נהנתי מכל רגע, העבודה מבתי קפה בת”א, בניית דבר מאפס, להתעסק בפיתוח עסקי, אופרציה, שיווק, קניין רוחני ועוד. השוק המרכזי שעבדתי מולו היה אוסטרליה – נסיעת עבודה ראשונה הובילה אותי להכיר את הנספחת הכלכלית בסידני אוסטרליה – אתי לוי. אישה מרשימה, מקצועית וגם מקסימה ונעימה. מי הכיר שיש בכלל תפקיד כזה במגזר הציבורי? נספח/ת כלכלי/ת. נחשפתי לתפקיד מרתק, שיושב על צומת מעניין בין המגזר הציבורי והפרטי, תפקיד גלובלי, עם שליחות ואימפקט אמיתי על חברות ישראליות והכלכלה הישראלית. בכובעי כסטארטאפ חוותי בהחלט את האימפקט, ובער בי הרצון להיות זו שתשפיע על יותר מחברה ישראלית אחת בעולם.

החוויה הזו, הובילה אותי להגיש מועמדות לקורס הצוערים של משרד הכלכלה והתעשייה, אחרי חצי שנה של מבחנים התקבלתי לקורס היוקרתי והרגשתי שזכיתי במיליון (אם כי המשכורת רחוקה שנות אור משם). הרגשתי שהנקודות התחברו, אומנם במבט לאחור, אבל בהחלט התחברו לתפקיד שטומן בחובו את כל מה שאני חיפשתי במסלול המקצועי שלי: עבודה עם יזמים, נגיעה בטכנולוגיה וחדשנות, עבודה גלובלית עם אנשים מכל העולם, תחושת שליחות ואימפקט ותפקיד דינמי ומאתגר.

למה אני מספרת לכם את כל זה?

כי נפתח קורס צוערים של משרד הכלכלה והתעשייה וזה הזמן להגיש מועמדות. אם תחושת הבטן שלכם אומרת לכם שהנקודות שלכם מתחברות לעתיד כנספח/ת כלכלי/ת הנה ההזדמנות שלך. אני אשמח לענות על שאלות למי שסקרן ללמוד עוד על אופי התפקיד, ולמי שמגיש מאחלת הצלחה!!!

 

צור קשר עם:

מורן זילברשטיין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל