מרכז החדשנות בבריאות (Health-tech) המוביל בקולומביה מהדק קשרים עם ישראל

Hub iEX הינו מרכז החדשנות המוביל בקולומביה בתחום טכנולוגיות הבריאות, ואחד המובילים באמריקה הלטינית.

מרכז החדשנות ממוקם בסמוך לאוניברסיטת אל-בוסקה (Universidad el-Bosque) בצפון העיר בוגוטה, ובצמוד לבית החולים האוניברסיטאי Los Cobos. שותפה נוספת במרכז החדשנות הינה InnPulsa סוכנות החדשנות של קולומביה.

מרכז החדשנות אשר נמצא בתווך בין האקדמיה, בית חולים מוביל, סוכנות החדשנות הלאומית, ובקרבת מקום לחברות רב-לאומיות מהתחום הרפואי – ממוקם באופן מיטבי על מנת להוות מרכז ה-Health-tech של האקו-סיסטם בסקטור הבריאות עבור קולומביה והאיזור.

לאור זאת, הנספחות הכלכלית בבוגוטה הידקה את קשריה עם ה-hub ובמהלך 2021 יצרה שורה של פעילויות משותפות על מנת לשים את ישראל ואת החברות הישראליות על מפת ההזדמנויות של מערכת הבריאות בקולומביה.

במהלך 2021 – למעלה מ-10 חברות ישראליות קיבלו את ההזדמנות לחשיפה רחבה בפעילויות משותפות עם Hub iEX, ולאחרונה ביצע ה-hub רכישה ראשונה של טכנולוגיה ישראלית חדשנית מתחום הבריאות לצורך ביצוע פיילוט בשיתוף פעולה עם צוות משרד החוץ בשגרירות אשר סייע במימון הפיילוט. בנוסף למעלה מ-30 חברות ישראליות השתתפו בכלל הפעילויות המשותפות עם ה-hub במהלך השנה.

 

ה-hub אף סייע לרכז אתגר לאומי בתחום מחלות קרדיו-וסקולריות (בשיתוף עם חברת נוברטיס), בו לקחו חלק מספר חברות ישראליות אשר אף העפילו לשלב הגמר של האתגר.

בשבוע שעבר ביקר את צוות הנספחות הכלכלית מנהל החדשנות של Hub iEX יחד עם המנהל הרפואי

בתמונה מימין לשמאל: קצינת הסחר אנחלה אסטרדה האמונה על תחום הבריאות בנספחות הכלכלית, מנהל החדשנות של Hub iEX מנואל וורגאס, הנספח הכלכלי ניר אדם סלע, והמנהל הרפואי רפאל רומרו.

בהמשך לביקור זה, ביקר הנספח הכלכלי במרכז החדשנות על מנת לסקור את שיתוף הפעולה עד כה ולתכנן את המשך הקשר עם ישראל לטובת החברות הישראליות המעוניינות לפעול בשווקי אמריקה הלטינית.

מה ממתין לנו בעתיד?

המשך שיתוף פעולה בסדרה של פעילויות שונות עם מערכת הבריאות הקולומביאנית וכלל האקו-סיסטם (בתי חולים, ארגוני בריאות, חברות ביטוח, ממשל, חברות רב-לאומיות הפועלות באמריקה הלטינית ועוד), מימוש תכנית פיילוט ראשונה עם טכנולוגיות בריאות ישראליות, וקשרים חדשים עבור החברות הישראליות עם שורה של שחקנים חשובים מקולומביה ומכלל אמריקה הלטינית.

חברות ישראליות המציעות טכנולוגיות בריאות מתקדמות ומעוניינות לפעול בשוק הקולומביאני מוזמנות ליצור קשר איתנו צוות הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בקולומביה

צור קשר עם:

ניר אדם סלע

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל