עושים חקלאות בטיירה דל פואגו

בשבוע שעבר קיימתי ביקור בנספחות הכלכלית שלנו בבואנוס איירס. במסגרת הביקור בארגנטינה פגשתי גורמי ממשל, כמו המכס הארגנטינאי והסוכנות לקידום סחר ומשיכת השקעות זרות, וגורמי תעשייה שונים כמו איגוד תעשיית האלקטרוניקה ולשכת המסחר ארגנטינה-ישראל. כאן תוכלו לקרוא עוד על הביקור.

יחד עם קצין הסחר שלנו בארגנטינה, קיימתי פגישות עם חברות ארגנטינאיות ממגוון סקטורים, בכדי לעניין אותן בטכנולוגיה הישראלית. אחת החברות המעניינות והמרשימות שהביעה עניין בטכנולוגיה ישראלית היא Radio Victoria.

Radio Victoria היא מיצרניות האלקטרוניקה הגדולות והותיקות בארגנטינה. השם של החברה עלול להיות מבלבל. החברה אכן החלה את דרכה בהרכבה של משדרי רדיו (בשנות ה-40′), אך כיום Radio Victoria משמשת כיצרנית מקומית לחברות ענק כמו Hitachi, TCL ו-DeLonghi. החברה היא היצרנית הארגנטינאית המובילה של טלוויזיות, ומחזיקה בנתחי שוק משמעותיים בייצור ומכירה של מזגנים וטלפונים ניידים.

מתקני הייצור של Radio Victoria שוכנים בפרובינציית טיירה דל פואגו (Tierra del Fuego), הפרובינציה הדרומית ביותר בארגנטינה.

על מנת לעודד את ההתיישבות בפרובינציה המרוחקת, הממשלה הארגנטינאית קבעה בתחילת שנות ה70′ סט של הטבות מס וסובסידיות שונות לתעשיות הפועלות באזור. תקנות חדשות במדינה, מחייבות את החברות הפעילות באיזור לגוון את עסקיהן ולהשקיע אחוז מסויים מהרווחים בפיתוח תחומים חדשים. Radio Victoria בחרה להשקיע בתחום החקלאות, בכדי לחזק את יכולת ייצור המזון המקומית.

בפרובינציית טיירה דל פואגו מתגוררים כ-200,000 תושבים והיא יעד לספינות שיט המבקרות באנטרקטיקה, כך שבחודשי הקיץ מספר הנוכחים באי הולך וגדל. אספקת הירקות לאוכלוסייה הזו מתבצעת בעיקר מבואנוס איירס, מנדוזה ומחוזות נוספים שמצויים במרחק של מספר ימי נסיעה. להובלת הירקות יש עלות לא מבוטלת ואיכות המוצרים נפגעת בדרך. רדיו ויקטוריה בחרו להתמודד עם האתגר האזורי בגידולים חקלאיים במטרה להביא לגידולים טבעיים מקומיים של ירקות.

ככלל, בשל מזג האוויר הקר והיבש בפרובינציה (ממוצע שנתי של 5.3 מעלות צלסיוס), ייצור הירקות מתאפשר רק בחודשי הקיץ. החברה מחפשת פתרונות לגידולים חקלאיים גם במהלך החורף, בתנאי מזג אוויר קרים ויבשים במיוחד אשר בממוצע קרובים ל-0 מעלות צלסיוס.

מהאתר WorldData.info

פתרונות אפשריים יכולים להגיע למשל מתעשיית החממות וגידולים הידרופוניים – אך החברה פתוחה לשמוע רעיונות שונים.

חושבים שיש לכם פתרון לגידולים חקלאיים בקור של טיירה דל פואגו? נהדר! צרו קשר עם הנספחות הכלכלית בארגנטינה, ואנו נשמח לסייע לכם. ניתן לפנות אלינו באמצעות מערכת הפניות ליצואן, או ישירות עם קצין הסחר מריאנו דוחובנה שישמח לסייע לכם בכניסה לפעילות בשוק הארגנטינאי- Mariano.Dujovne@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

ליאור שפינדל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל