סקירת סקטור החקלאות בפרו, מהם ההזדמנויות לשנת 2022?

פרו מוגדרת כמדינה חקלאית אשר חלק גדול משטחה ראוי לעיבוד וניתן להפיק תוצרת חקלאית איכותית בשיטות גידול שלא דורשות מאמץ מיוחד או תנאים ייחודיים. יתרה מכך בשל הגיוון הגאוגרפי והאקלימי של פרו ובה אזורי חוף, אזורים הרריים גבוהים ואזור ג’ונגל טרופי, ניתן לגדל בפרו את מירב הגידולים ברוב ימות השנה.

כמו כן, הימצאותה של פרו בחצי הכדור הדרומי גורם לכך שהתוצרת החקלאית שלה אטרקטיבית מאוד לשווקים ברחבי העולם, ובמיוחד לאירופה ולארה”ב.

סקטור החקלאות בפרו הוא הסקטור השני בגודלו מבחינת היקף הייצוא ונחשב לאחד הסקטורים המשמעותיים והחשובים בפרו בשל הערך המוסף שלו בכח העבודה הרב שהוא מעסיק, ייצור של כמיליון משרות בקרב האוכלוסייה המקומית.

היצוא החקלאי של פרו מוערך בכ-7.8 מיליארד דולר לשנת 2020 ולמרות נזקי משבר הקורונה, היקף היצוא החקלאי מפרו לשנת 2021 נמצא בעלייה ועומד על כ-9 מיליארד דולר. הגידולים החקלאיים המרכזיים בפרו והמיועדים לייצוא הם; אבוקדו, אוכמניות, ענבים, אספרגוס, קפה, מנגו ועוד.

משבר הקורונה וחוק חדש שהממשלה קידמה בתחום החקלאות (עלייה של 30% בשכר העובדים בסקטור), הביאו להאצה בתהליכי הדיגיטציה של חברות החקלאות. ישנה הבנה רווחת שעל מנת לייעל תהליכים ולחסוך בכח אדם, יש להכניס טכנולוגיות ייעודיות שיקלו על ההתנהלות ויאפשרו אפקטיביות גבוהה יותר. החברות המקומיות מתעניינות באוטומציה של תהליכי קטיף ומיון הייעודיים לתוצרת החקלאית, טכנולוגיות לייעול שרשרת האספקה, הארכת חיי מדף וכמובן, אוטומציה של השקיה תוך מנגנון בקרת הגידולים.

חברות האגרוטכנולוגיה הענקיות בפרו, כבר החלו את תהליך הדיגיטציה אך הדרך עוד ארוכה. נראה כי כיום, החברות מוכנות לקחת צעד קדימה ולבחון אופציות חדשות ואיכותיות לייעול תהליכים ושיפור איכות התוצרת. שלושת החברות המובילות בפרו- Camposol, Viru, Danper, נאמדות יחדיו בסכום של כמיליארד דולר (נכון לשנת 2020) והן מבינות שעל מנת לשמר את מקומן, עליהן לפעול לאימוץ טכנולוגיות מתאימות וחברות רבות צועדות בעקבותיהן.

 

הנספחות הכלכלית מזמינה את החברות הישראליות המתמחות בסקטור החקלאות וכל הנלווה אליו, לבחון את האופציות הקיימות בשוק הפרואני וההזדמנויות העסקיות.

לכל שאלה או מידע נוסף, ניתן לפנות אלינו במייל Lima@israeltrade.gov.il

ולעקוב אחרינו בלינקדין – Israel Economic and Trade Office to Peru

 

צוות הנספחות הכלכלית בפרו

צור קשר עם:

טל סיינוק

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל