סיכום ביקור שר הבריאות הקולומביאני בתעשיית הקנביס הרפואי בישראל

בימים אלה אנו מסכמים את ביקורו בישראל של נשיא קולומביה, מר איוון דוקה, בראש משלחת שכללה 6 שרים מממשלתו (הגנה, מסחר ותיירות, תחבורה, בריאות, חקלאות, והגנת הסביבה) ועם משלחת בכירים נוספים כגון נשיא הבנק לפיתוח קולומביה, נשיאת סוכנות היצוא, נשיא סוכנות החדשנות, וראשי הקהילה היהודית בקולומביה.

במסגרת הביקור, נפגשו אנשי המשלחת עם מקביליהם הישראלים ונחשפו לתעשייה הישראלית במגוון דרכים אשר אפשרו להם לבחון עשרות פתרונות טכנולוגיים וחדשניים הרלוונטיים עבור קולומביה.

אחד מהשרים החשובים שהגיע לבקר בישראל הוא שר הבריאות הקולומביאני, ד”ר פרננדו רואיז, אשר במסגרת ביקורו יצא לביקור בתעשיית הקנביס בישראל – בחווה ובמפעל קנביס רפואי ישראליים, וכמו כן קיים פגישת ממשל עם מנהל היק”ר במשרד הבריאות (בשיתוף עם שר החקלאות הקולומביאני). במסגרת הסיור, שהובל על ידי משרדי הבריאות, החוץ ומינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, קיבל השר הצצה לתעשיית הקנביס הרפואי בישראל ותהליכי המדיקליזציה שעברה בעשור האחרון אשר ממקמים את ישראל כמובילה עולמית.

     

מדינת ישראל היא אחת המדינות המובילות בייצור, מחקר ופיתוח בתחום הקנביס הרפואי, עם עשרות חוות ריבוי וגידול וכ-10 מפעלים שהיקף מכירותיהם צפוי לחצות ב-2021 את רף מיליארד השקלים.
תהליך המדיקליזציה שעבר גידול הקנביס בישראל לצד ההובלה העולמית של ישראל בתחום המחקר והפיתוח, אפשרו לתעשייה בישראל לפתח מוצרים בטוחים, איכותיים, וחדשניים עבור מטופלים בארץ ובעולם. מוצרים אלו אינם כוללים רק מוצרי קנביס מסורתיים כגון שמנים ותפרחות לעישון, אלא גם מוצרים מתקדמים שהינם בדרגת פארמה כגון טבליות, פתיליות ומשאפים, שהביקוש אליהם הולך ומתחזק.

לאור זאת, תעשיית הקנביס המקומית ממשיכה לצמוח בקצב של כ-30% בשנה עם פוטנציאל כלכלי שמוערך במספר מיליארדי דולרים בשנה. ככל שיותר ויותר מדינות מאשרות שימוש בקנביס למטרות רפואיות (למעלה מ-45, נכון לנובמבר 2021) והביקוש לקנביס רפואי גדל, כך לישראל יש את היכולת להפוך לשחקן משמעותי יותר בשוק הקנביס העולמי.

הממשל הקולומביאני זיהה את תחום הקנביס, בדגש על הקנביס הרפואי, כתחום רלוונטי עבור קולומביה וכן כמנוע צמיחה עבור המדינה, בין היתר במסגרת יצירת תעשיית קנביס מקומית אשר תוכל גם לסייע למדינה במלחמה ארוכת השנים נגד תעשיות סמים אסורים ותהווה מנוע כלכלי אלטרנטיבי וחוקי.

במהלך ביקורו בחווה ומפעל קנביס רפואי ישראליים, התרשם שר הבריאות הקולומביאני מתהליכי הגידול והייצור הישראלים והעיד כי קידום תחום הקנביס הרפואי בקולומביה הוא אחד מיעדיו בקדנציה הקרובה. כמו כן, אמר השר כי הוא רואה בישראל גורם משמעותי ללימוד איכות העבודה וקיום שיתופי פעולה מחקריים וטכנולוגיים בתחום זה.

מייד לאחר הסיור בתעשיית הקנביס הישראלית (אשר לווה על ידי נסטיה ליטביננקו), נפגש שר הבריאות הקולומביאני עם מספר חברות ישראליות רלוונטיות במסגרת שולחן עגול שהתקיים באירוע העסקי המרכזי קולומביה-ישראל שהתקיים במרכז פרס.

הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בקולומביה, בהמשך לשורת פעילויות שכללו עד כה עשרות פגישות עבור חברות ישראליות, תמשיך לפעול מול הממשל והתעשייה הקולומביאנית על מנת להניח את התשתית עבור כניסה של חברות ישראליות לפעילות בקולומביה בתחום הקנביס, בסיוע מטה מינהל סחר חוץ והיק”ר במשרד הבריאות.

בנוסף יצוין כי מטה מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה פעל בשנים האחרונות לקידום יצוא קנביס רפואי מישראל ולהתרת החסמים הקיימים בשוק, כמו גם לקידום הזדמנויות עסקיות עבור חברות ישראליות רלוונטיות הפעילות בתחום הקנביס. אנו צופים לפתיחה של הזדמנויות נוספות רבות עבור חברות הקנביס והאגריטק הישראליות בשווקים הבינלאומיים השונים ומזמינים אתכם לפנות אל מטה מינהל סחר חוץ ואל רשת הנספחים הכלכליים לבחינת הזדמנויות אלה.

מידע נוסף לגבי ההזדמנות הקונקרטית בתחום הקנביס בקולומביהבפוסט שבקישור. הנספחות הכלכלית בקולומביה זמינה לכל שאלה ותשמח לקדם כל חברה ישראלית רלוונטית לצורך פיתוח פעילות במדינה.

צור קשר עם:

ניר אדם סלע

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל