האם אוסטין היא עמק הסיליקון החדש?

המיסים הנמוכים והרגולציה המקלה מביאים לכך שבעלי עסקים רבים נוהרים מכל רחבי ארה”ב לטקסס. במסגרת סדרות הכתבות על המרכזים החשובים בטקסס, נתמקד הפעם בעיר שאולי הרוויחה מכך יותר מכל – אוסטין, בירתה המנהלית של טקסס.

במשך שנים נחשבה אוסטין, המונה כמיליון תושבים לאחות הקטנה והפחות מוצלחת של מרכזי העסקים העיקריים של טקסס – יוסטון, דאלאס וסן אנטוניו. אבל לא עוד. כבר מעל למעלה מעשור שאוסטין מדורגת בקביעות בצמרת הערים האמריקאיות הצומחות והטובות לעסקים ולמגורים. בנוסף היא מהווה יעד תיירותי מרכזי, הרבה בזכות סצנת המוזיקה החיה בה, הטבע העירוני והאורבניות התוססת שלה.

מעל לכל הגורמים שתורמים לצמיחת העיר, עומדת בראש העובדה שאוסטין הפכה להיות חממה של הייטק וחדשנות. אחראים לכך כאמור חוקי המס הנוחים, אך לא רק. עלות הנדל”ן והמחייה הזולים ביחס למוקדי ההייטק המסורתיים בקליפורניה מהווים גם הם מניע מרכזי בבחירה של חברות להקים את מרכזיהם בעיר. בנוסף, בוגרי מסלולי ההנדסה של אוניברסיטת טקסס שנמצאת בעיר מספקים כוח עבודה איכותי למשק המקומי. לא בכדי בחר איש העסקים והממציא איילון מאסק לפתוח את מטה חברת טסלה במקום. מאסק אף הגדיל ואמר כי הוא צופה שאוסטין תצמח להיות אחת הערים הגדולות והחשובות בארה”ב בעתיד הלא רחוק. בנוסף לטסלה, פועל באוסטין גם המטה של חברת DELL וקיימות נציגויות ענק של חברת אפל, גוגל, אמאזון, פייסבוק, סיסקו, אורקל ועוד חברות רבות נוספות.

פרט לתאגידי הענק האלה, ההערכה היא שפועלות באוסטין כ-6,500 חברות הייטק וסטארט-אפים המושכות אליהן מדי שנה למעלה ממיליארד דולר בהשקעות הון סיכון ועוד כמיליארד דולר בהשקעות אחרות. בנוסף לכך, קיימות בעיר עשרות חברות ביוטק ההופכות את העיר לאחד מהמרכזים המשמעותיים של תעשייה זו בארה”ב.

בהתאם לאופיה כמרכז חדשנות, האוכלוסייה של אוסטין נחשבת מאוד ליברלית והטרוגנית, זאת בניגוד לאופי השמרני של מדינת טקסס. הנהירה לאוסטין משפיעה בהתאם גם על שוק הנדל”ן המקומי, שנמצא בתנופה אדירה. התוצאות כבר ניכרות היטב בשטח עם עלייה מאוד משמעותית בערך הנדל”ן בעיר בשנים האחרונות. אמנם המחירים עדיין מאוד אטרקטיביים ביחס לקליפורניה, אך הם יקרים בשיעור ניכר ביחס לערים האחרות בטקסס. מפאת כל זאת, אוסטין מגלמת בתוכה הזדמנויות אדירות לחברות וסטרטאפים ישראלים המגיעים במספרים הולכים וגדלים לעשות עסקים באוסטין.

אם לסכם, אוסטין מכונה לא פעם כ”סיליקון הילס” (כפראפרזה לסיליקון ואלי וגם בשל הגבעות המקיפות האותה). אמנם היא עדיין לא סיליקון ואלי וככל הנראה גם לא תחליף אותו בקרוב, אבל היא בהחלט יעד שכדאי ושווה לבחון בו הזדמנויות עסקיות מעניינות.

נשמח לסייע לחברות ישראליות המעוניינות לפעול באוסטין בפרט ובשוק הטקסני בכלל.

צור קשר עם:

אורנה אברהם

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל