ברזיל מסכמת את שנת 2021

ברזיל מסכמת עוד רגע את 2021, שבעיקרה היתה שנה של המשך התמודדות עם המגיפה. כ- 10% מהאוכלוסיה – למעלה מ- 22 מיליון איש נדבקו בנגיף וכ- 614 אלף מתו ממנו.  בצד הכלכלי, שנת 2021 תסתיים ככל הנראה עם צמיחה בתמ”ג של כ- 4% אך עם אינפלציה גבוהה, שער מטבע חלש והרבה מאוד עסקים קטנים ובינוניים שנסגרו.  יחד עם זאת, ישנה אופטימיות זהירה. האופטמיות מונעת מפתיחת הגבולות לתנועה בין ברזיל ומדינות העולם (ביניהן ישראל) וחזרה למפגשים פיסיים.

אז מה מחכה לנו ב- 2022?

שנת 2022 הינה שנת בחירות בברזיל.  המשמעות הינה שפעילות ופרויקטים הקשורים במגזר הציבורי יקבלו רוח גבית בעיקר בשלישון הראשון של השנה.  לאחר מכן, חלק מבעלי התפקידים במגזר הציבורי יתפטרו מתפקידם וקידום הסכמים או פרויקטים מול המגזר הציבורי יהפכו למורכבים הרבה יותר.

במגזר העסקי קיים חוסר ודאות הנובע מעננת הוריאנטים השונים המאיימת על החזרת מגבלות, כמו גם לאור הבחירות הצפויות.  מנגד שנה וחצי של מגבלות תנועה וצורך הולך וגובר לפתרונות טכנלוגיים כמו גם לאפיקי השקעה צפוי לייצר עניין רב ותנועה של משלחות רבות לישראל.

תוכנית העבודה לשנת 2022 (עליה ארחיב בפוסט הבא) מבוססת בהתאם על חזרה לפעילויות פיסיות ומינוף המרחב הדיגיטלי לקיצור תהליכים.

למידע נוסף או תמיכה בפעילות בברזיל, צרו קשר עם הנספחות הכלכלית בסאו פאולו בכתובת: SaoPaulo@IsraelTrade.gov.il

צור קשר עם:

צחי רייך

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל