לא רק טאקו. סקירת סקטור הפוד-טק במקסיקו

עקב זיהוי מגמה לאורח חיים בריא יותר בקרב שכבות אוכלוסייה שונות במקסיקו, הבא לידי ביטוי בשינוי הרגלי צריכה וחיפוש אחר טכנולוגיות בתחום הפוד-טק, הנספחות הכלכלית במקסיקו גאה להציג סקירה כלכלית בתחום.

החיפוש אחר חידושי המזון על ידי חברות מקסיקניות מחולל מהפכה במפת המזון המקסיקנית, ניתוח ואימוץ כלים לעציבו מחדש של מושגי הצריכה שנקבעו בשוק יכולים להוות הזדמנות כלכלית נהדרת לחברות הפוד-טק הישראליות. בנוסף להיבטי החדשנות בתחום המזון פר-סה, השוק המקסיקני מחפש חווית קניה מותאמת אישית וברת קיימא, כמו גם שקיפות אודות מקור המזון הנקנה ושרשרת האספקה עד הגעתו לשולחנם. זאת, בליווי הפחתת פסולת ופירוט המרכיבים הכלולים במוצר הנקנה.

במקסיקו ישנה נטייה לחפש מגוון מזונות ומוצרים צמחיים, עם חלבונים וויטמינים, ולהימנע ממזונות עם תוספים מלאכותיים. יש לציין כי חלופות חלב הן הזדמנויות ההשקעה הגדולה ביותר במדינה, שכן מוצרים מסוג זה הם המבוקשים ביותר על ידי צרכנים צעירים.
הסקטור בשנת 2022 מוערך להגיע להערכת שווי הקרובה ל -250 מיליארד דולר, המיושמת בעיקר על ידי חברות הזנק וחברות מבוססות עם יוזמות לייצר שינוי מוחשי, ובכך להפוך את הענף למגזר מודרני, בר קיימא ויעיל יותר.

עם יישום טכנולוגיות חדשניות, חברות הזנק עם פתרונות מבוססי צמחים או מערכות מזון-טק הפכו לרלוונטיים מתמיד.

בהתבסס על נתוני הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD), לאמריקה הלטינית יש את מספר הסטארטאפים הגדול ביותר, וממקם את מקסיקו במקום השני עם יותר מ -1,000 חברות קטנות ובינוניות, מתוכן 17% מעורבות בשלושה מגזרים: חקלאות, מזון ומשקאות.

רוצים להמשיך ולקרוא בהרחבה אודות פילוח השוק, ההזדמנויות והאתגרים העסקיים בסקטור הפוד-טק במקסיקו, אנא לחצו כאן: Foodtech Report Overview.

 

לשם יצירת קשר עם קצינת הסחר העוסקת בתחומי הפוד-טק, חקלאות, מים וקלינטק – Estefania Wood – אנא צרו קשר במייל או בלינקדין.

לכל מידע נוסף בנושא, כמו גם הזדמנויות עסקיות בסקטורים שונים אתם מוזמנים לפנות לנספחות הכלכלית דרך אתר האינטרנטבמיילבלינקדיןובטלפון.

צור קשר עם:

ליאור יפה

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל