בואו נדבר על כלכלת צ’ילה

לפני מספר ימים הנספחות הכלכלית בצ’ילה פרסמה סקירה כלכלית עדכנית. הסקירה נועדה לתת מידע נוסף הן ליצואנים השוקלים להכנס לפעילות בשוק הצ’ילני והן ליצואנים שכבר פעילים בשוק ומחפשים הזדמנויות להרחבת הפעילות.
יחד עם רקע כללי על המדינה, הסקירה הכלכלית כוללת גם התייחסות לאינדיקטורים כלכליים מרכזיים, תעשיות מובילות ושותפות סחר משמעותיות. בנוסף, ישנה התייחסות לסקטורים מרכזיים בשוק הצ’ילני וליוזמות מרכזיות של הממשל בשנים האחרונות. בסקירה תמצאו גם רשימה של הסכמים בילטרליים משמעותיים של צ’ילה עם יתר מדינות העולם.

שואלים את עצמכם האם צ’ילה היא יעד רלוונטי לייצוא? ראו סקירה קצרה של יחסי הסחר של ישראל וצ’ילה.

בשנת 2020 הייצוא הישראלי לצ’ילה עמד על סך של כ-150 מיליון דולר (גידול של כ-18 מיליון דולר ביחס לשנת 2019), והייבוא הישראלי מצ’ילה עמד על סך של כ-118 מיליון דולר (ירידה של כ-33 מיליון דולר ביחס לשנת 2019). מאזן הסחר של ישראל וצ’ילה בשנת 2020 היה חיובי ועמד על 32 מיליון דולר, זאת לאחר שבשנים האחרונות מאזן הסחר היה שלילי.

עיקר פעילות הייצוא הישראלי לצ’ילה מתרכזת בסחורות מעובדות וטכנולוגיה. התחום הטכנולוגי מתמקד במכשירים ושירותים טכנולוגיים (כ-55% מהייצוא), כמו גם במוצרים כימיים (כ-18% מהייצוא). אך, קיים גם ייצוג למוצרי לואו-טק כגון צינורות ויריעות פלסטיק (כ-14% מהייצוא).

היבוא הישראלי מצ’ילה מתמקד במגוון סחורות לא מעובדות כגון דגים (בעיקר סלמון), עץ ושבבי עץ ונחושת ובסחורה המעובדת יין ובירה, בתוך כך תוצרת חקלאית טרייה ומוצרי מזון מהווים כ-
77% מהייבוא הישראלי מצ’ילה.
בשנת 2020 עמד היקף הסחר ההדדי בין ישראל וצ’ילה על סך של 269 מיליון דולר. חרף תנודות קלות, היקף הסחר ההדדי נותר יציב בשנים האחרונות.

בסקירה המלאה תוכלו למצוא התייחסות לסקטורים בהם יש פוטנציאל לפעילות של חברות ישראליות.
מקווים שתמצאו את הסקירה מועילה, ואנו זמינים לענות לכל שאלה, במייל Santiago@israeltrade.gov.il . כתמיד, אתם מוזמנים לפנות אלינו גם באמצעות מערכת הפניות ליצואן.

צור קשר עם:

ליאור שפינדל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל