תעשיית הקנביס בקולומביה – אושר היצוא לעולם, ומה ההזדמנויות שנוצרות עבור החברות הישראליות?

קנאביס בקולומביה – על ההזדמנות בקווים כלליים

קולומביה הינה מדינה חקלאית בצמיחה מתמדת, עם ענפים חשובים כגון קפה, פרחים, קקאו ושמן דקלים, בהם קולומביה מהווה מובילה ברמה העולמית ויצואנית חשובה (ולגבי חלק מהגידולים – החשובה ביותר) לשווקי צפון אמריקה.

יחד עם ענפים אלה, קולומביה גם היתה במשך עשרות שנים יצואנית גדולה של קוקאין, סם מסוכן המופק בתהליך כימי מעלי הקוקה. בשנים האחרונות, וביתר שאת מאז הסכמי השלום שנחתמו עם ארגוני המורדים לפני מספר שנים, ישנה החלפה של גידולים בלתי חוקיים בגידולים רווחיים אחרים כגון קקאו וקפה. עבור מאמץ ההחלפה של גידולים בלתי חוקיים בגידולים חוקיים – הופנו תקציבים ממשלתיים ואזוריים נכבדים.

לאור הרווחיות הגבוהה של תחום הקנאביס, בדגש על קנאביס רפואי (אך לא רק) – קולומביה שמה דגש בשנים האחרונות על הכניסה למסחור של הקנאביס הן בהיבט של חומר הגלם והנגזרים לתעשיות השונות (שמנים, סיבים וכו’) והן על ההתקדמות לקראת כניסתה של קולומביה למגרש של המדינות הסוחרות בקנאביס רפואי.

אישור יצוא הפרחים היבשים, ומה ההזדמנות עבור החברות הישראליות?

נשיא קולומביה חתם ב-23 ביולי 2021 על הצו הנשיאותי בנושא “גישה בטוחה ומודעת לשימוש בקנאביס”, המאשר לייצא את הפרח המיובש של צמח זה למטרות רפואיות, מספק תמריצים גדולים יותר לתעשיית התרופות במדינה לצורך מיסחור, ומבטיח גישה לתרופות ולחומרים נגזרים. הצו החדש (מס’ 613 בשנת 2021) מהווה אבן דרך חשובה לתעשיית הקנאביס המתפתחת בקולומביה.

סקטור הקנאביס הצומח במהירות צפוי להיות בקרוב אחד ממנועי הצמיחה של קולומביה ולתפוס מקום חשוב בסחר החוץ שלה. לאור הרווחיות הגבוהה של תעשיית הקנאביס – נוצרת הזדמנות חשובה לחברות ישראליות הפועלות בתחומים הרלוונטיים לתעשייה זו (בכל ההיבטים).

הנספחות הכלכלית בקולומביה מזמינה חברות ישראליות מעוניינות שטרם יצרו קשר – לכתוב לנו:  bogota@israeltrade.gov.il

מלבד ההזדמנות לשחקנים הישראלים מתוך סקטור הקנאביס בישראל – מדובר בהזדמנות משמעותית עבור חברות המספקות טכנולוגיות חקלאיות רלוונטיות, אשר כעת יש סיכויים רבים להכניסן לשוק.

 

לאור חשיבות הסקטור לקולומביה – העיתונות בקולומביה פרסמה בהרחבה את החתימה על הצו הנשיאותי. לקריאה נוספת (בספרדית) מתוך העיתונות הקולומביאנית:

https://www.larepublica.co/economia/presidente-duque-ya-firmo-el-decreto-que-permitira-la-exportacion-de-flor-seca-del-cannabis-3205955

https://www.semana.com/economia/inversionistas/articulo/presidente-duque-firmo-decreto-que-autoriza-la-exportacion-de-flor-seca-de-cannabis-medicinal/202124/

https://forbes.co/2021/07/23/actualidad/colombia-autoriza-la-exportacion-de-flor-seca-de-cannabis/

https://www.elpais.com.co/economia/autorizo-exportacion-de-flor-seca-de-cannabis-para-uso-medicinal.html

צור קשר עם:

ניר אדם סלע

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל