פתרונות לעולמות הריטייל? הפוסט הזה בשבילכם

סקטור הריטייל בברזיל רותח

מהפכת הדיגיטציה והופעתן של טכנולוגיות מהפכניות משפיעה על סקטורים רבים ובמיוחד על סקטור הריטייל.  לכך גם מתווספת מגיפת הקורונה אשר דוחפת עסקים רבים לייצר נוכחות דיגיטאלית ולהעביר חלק משמעותי ממפעילותם לאינטרנט.  בברזיל שינויים אלו מורגשים ביתר שאת עם חברות ריטייל רבות שעד לאחרונה היו מקומיות וללא נוכחות דיגיטלית.

ההערכה על פי Distrito Dataminer הינה שבברזיל יש כ- 760 סטארטאפים בתחום הריטייל!  רק בחודשיים הראשונים של שנת 2021 הושקעו למעלה מ- 527 מיליון דולר ב- 13 סבבי השקעה בסקטור.  סכום זה מהווה כ- 75% מסך כלל השקעה שבוצעה בסקטור הריטייל בברזיל במהלך 2020.  בנוסף,  בחודשיים הראשונים בוצעו 9 מיזוגים בתחום, מספר כפול ממה שבוצע בשלישון המקביל של שנת 2020.

המגיפה שהביאה לסגירה של כ- 700 אלף עסקים (בדגש על קטנים-בינוניים), אבטלה גדלה וקיטון בתמ”ג הלאומי, הביאה גם לשינוי משמעותי בהרגלי הצריכה.  רכישות באינטרנט, Drive-Thru, תשלומים אוטונומיים ועוד הפכו לנורמה החדשה.

הריטיילרים הגדולים בברזיל דיווח על צמיחה דו ותלת ספרתית במהלך השנה האחרונה.  Americanas.com דיווחו על צמיחה של 72% בהיקף המכירות רק בשלישון השלישי של 2020.  Via Varejo דיווחו על צמיחה הסטורית של 300% במכירות ו- Mercado Livre נחשבת כעת לחברה עם השווי הגדול באמריקה הלטינית.

ההזדמנויות עבור חברות ישראליות בתחום הן עצומות!

הטרנדים המרכזיים כוללים:

  • מכירות באמצעות רשתות חברתיות
  • פרסונליזציה של המוצרים לצרכן
  • שיפור חווית הלקוח מרגע הכניסה ועד רגע היציאה
  • פתרונות למובייל
  • חיפוש מבוסס קול
  • AI ובדגש על צ’ט בוקס ומנגנוני קבלת החלטות לייעול תהליכי בק-אופיס

הנספחות המסחרית מבצעת פעילות רבה בתחום ובדגש על פעילויות סקאוטינג מול ריטיילרים מובילים בברזיל.

חברות בתחום המעוניינות לפרוץ לשוק הברזילאי מוזמנות ליצור קשר עם הנספחות המסחרית בסאו פאולו בכתובת: SaoPaulo@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

צחי רייך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל