שווקו את עצמכם בצ’ילה – בסיוע משרד הכלכלה!

הזדמנות מצויינת להתחיל לשווק את החברה שלכם בצ’ילה!

את הבלוג הנוכחי נקדיש לחשיפת הכלים שאנו מציעים לחברות ישראליות כדי לחזק את מערך השיווק שלהן בשוק הצ’ילני.

מובן כי הצלחה עסקית מבוססת גם על שיווק חכם בשוק היעד. אנו ממליצים לחברות ישראליות הנכנסות לפעילות בשוק הצ’ילני לחשוב היטב על האופן בו הן רוצות לשווק את המוצר שלהן, להתאים את החומרים השיווקיים לשפה והתרבות המקומית ולבחור את הפלטפרומות המתאימות לפרסום המוצר שלהן.

כחלק מהמודעות לחשיבות של הפעילות השיווקית להצלחתן של חברות ישראליות הפועלות מחוץ לישראל, מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה מציע תכניות סיוע בתחום השיווק.

בימים האחרונים נפתחו להגשה מסלולי הסיוע של מינהל סחר חוץ לשיווק לחו”ל כסף חכםושל”ב, ובבלוג הנוכחי נסביר כל מה שחשוב לדעת ביחס לתכניות הללו.

 

אז במה בכלל מדובר?

משרד הכלכלה והתעשייה מקצה מיליוני שקלים על מנת לסייע לחברות יצואניות הפועלות בשווקי העולם לחדור לשווקים נוספים ולסייע לחברות שאינן יצואניות לבסס דרכן בשווקים הגלובליים. כאמור, לפני מספר ימים החלה ההרשמה למסלולי המימון והליווי של מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה.

מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה מפעיל שתי תכניות התומכות בפעילויות שיווקיות בינלאומיות של חברות ישראליות: תכנית “כסף חכם” ותכנית “של”ב- שער לשיווק בינלאומי”. שימו לב לזה – עד היום נהנו מעל 1,300 חברות מתמיכת מערך כלי הסיוע של מנהל סחר חוץ בסכום כולל של למעלה מ- 400 מיליון ₪. אולי הפעם החברה שלכם תהנה מהסיוע?

למי מתאימות התכניות?

“כסף חכם”- מיועדת לחברות בעלות היקף מכירות של עד 200 מיליון ש״ח ועם ניסיון קודם ביצוא. הסיוע מיועד לחברות המעוניינות לחדור לשווקים נוספים ולהשיג גידול משמעותי בהיקף המכירות. הסיוע ניתן באמצעות השתתפות במימון של ההוצאות השיווקיות וליווי מקצועי של יועצים המתמחים בשוק היעד, עד לחצי מיליון ש״ח ולשווקים מועדפים (יפן, סין והודו) עד ל-750 אלף ש״ח, המהווים עד 50% מהתכנית השיווקית (בכפוף לכללים המופיעים בהוראת מנכ”ל 5.10).

“שער לשיווק בינלאומי” (של”ב)- מיועדת לחברות בעלות היקף יצוא נמוך המעוניינות להרחיב את פעילותן, או לחברות שלא ייצאו בעבר ומעוניינות להתחיל לייצא ולשווק מוצרים ו/או שירותים. הסיוע ניתן באמצעות השתתפות במימון של ההוצאות השיווקיות וליווי מקצועי של יועצים המתמחים בשיווק בינ”ל. ניתן לקבל במסגרת התוכנית מענקים עד גובה 300 אלף ש״ח המהווים 50% מהתכנית השיווקית בשני שווקי יעד (בכפוף לכללים המופיעים בהוראת מנכ”ל 5.12).

במקצה 2021 ייבחנו ראשית 100 הבקשות שיוגשו במלואן בכל תכנית. ככל שיוותר תקציב, ייבחנו בקשות נוספות בפעימות של 25 בקשות בכל תכנית לפי סדר הגשתן.  מה זה אומר? הזדרזו להגיש מועמדות!

חברות באמת ניגשות לקבלת הסיוע הזה?

כן!

מנתוני מינהל סחר חוץ עולה כי בתכנית “כסף חכם” בשנה שעברה, חל גידול של 42% במספר החברות הזוכות בסיוע ממשלתי, שגדל מ-86 חברות ב-2019 ל- 122 חברות ב-2020, זאת על אף ששנת 2020 היתה שנה ללא תקציב מדינה. בתכנית “של”ב” (שער לשיווק בינלאומי), המיועדת ליצואנים מתחילים, נרשם גידול של כ-76% במספר החברות הזוכות בסיוע, שגדל מ-73 ב-2019 ל-128 חברות ב-2020. בתכנית זו, גדל גם היקף הבקשות לסיוע, שעלה מ-179 בקשות ב-2019 ל-188 בקשות ב-2020. בסה”כ, אושרו במסגרת תכנית “של”ב” מענקי סיוע בהיקף של 34.1 מלש”ח.

עוד עולה מניתוח הנתונים כי לתכניות הסיוע אשתקד, נגשו הן חברות ‘בוגרות’ יותר, שקיבלו מענקי סיוע יצוא במסגרת “כסף חכם” והן חברות ‘מתחילות’ יותר, שקיבלו סיוע במסגרת תכנת “של”ב” והעדיפו לכוון אל השווקים הבטוחים יותר, של ארה”ב ומערב אירופה. עם זאת, בעוד שחלקה של אירופה בעוגה של תכנית של”ב עומד על 38%, בתכנית ‘כסף חכם’ עומד חלקה על 18% בלבד. מנתונים אלו עולה כי 41% מהיצואנים המנוסים והבוגרים יותר – שהגישו לתכנית ‘כסף חכם’ – העדיפו שווקי יעד מגוונים ופחות מסורתיים כמו:  הודו (7%), סין (7%) אפריקה (5%) ואמריקה הלטינית (6%).

התכניות יכולות לסייע בפעילות עסקית בצ’ילה?

בהחלט כן!

התכניות כוללות סיוע כספי לפיתוח מערכי שיווק בשוק היעד ובכללם הכנת תכנית שיווקית, ייעוץ והקמת מערכי שיווק, התמחות בשוק יעד, פרסום ושיווק מקוון ועוד. את תקציב הסיוע אפשר להפנות גם להשתתפות בתערוכות בשוק היעד ולהוצאות נסיעה. נכון, הקורונה עדיין כאן, אבל בהחלט יש ציפייה שבחודשים הקרובים תערוכות פיזיות ישובו להתקיים בצ’ילה, ויש ערך עצום להצגת המוצר שלכם על אדמת צ’ילה, בפגישה בלתי אמצעית עם הלקוחות. שתי דוגמאות על קצה המזלג –

“Aqua Sur” תערוכת החקלאות הימית החשובה ביותר בחצי הכדור הדרומי, העוסקת בחדשנות בעולם של גידול דגים ושמירה על הסביבה הימית; “Expomin” התערוכה הגדולה ביותר באמל”ט בתחום הכרייה החושפת את טכנולוגיות חדשניות התורמות להגדלת התפוקה של תהליכי הכרייה. אגב, כרגע Expomin מתוכננת להתקיים במתכונת פיזית ב-25 עד ה-29 לאוקטובר (ובמקביל גם וירטואלית). נקווה שכך אכן יהיה.

תכנית “כסף חכם” מציעה סיוע כספי לפיתוח מערכי שיווק וצינורות הפצה בשוק היעד ובכללם יועצים מקצועיים ושכר עובדים. נוכחות פיזית של עובדים מקומיים חשובה מאוד בצ’ילה ויכולה לסייע ביצירת חיבורים נכונים וכניסה משמעותית יותר לשוק. העסקת יועץ מקומי היא מכפיל כוח משמעותי, אשר יכול להיות גורם משלים לסיוע שאנו מעניקים בנספחות הכלכלית לחברות ישראליות המעוניינות לפעול בצ’ילה. ,מהסיבות הללו, אנו ממליצים בחום לעשות שימוש בכלים שתכנית “כסף חכם” מאפשרת.

לפרטים נוספים והגשת מועמדות לקרנות כלי הסיוע

צוות הנספחות הכלכלית בסנטיאגו עומד לשירותכם. תמצאו אותנו במערכת הפניות ליצואןבלינקדין ובמייל santiago@israeltrade.gov.il 

צור קשר עם:

ליאור שפינדל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל