סקירת סקטור החקלאות במקסיקו

ההיסטוריה החקלאית של מקסיקו משתרעת על אלפי שנים, וכיום ממשיכה לסייע בעיצוב הסביבה, הכלכלה והתרבות של המדינה.

יותר ממחצית מכלל שטחי המדינה משמשים לצורכי חקלאות, כאשר ייצור היבול מהווה 13% מכלל השטח הלאומי. עם הנופים והאקלים המגוונים, המציעים ליצרנים אפשרות לייצר יותר מ -200 יבולים, מקסיקו מהווה שחקנית מרכזית בייצור המזון באמריקה הלטינית, והנה יצרנית היבול החקלאי השמינית בגודלה בעולם.

הגידולים המשמעותיים ביותר כוללים עגבניות, חיטה, קפה, קנה סוכר, דורה ותירס – יבול שמקורו במקסיקו וגדל שם לראשונה לפני כ -7000 שנה, ומכיל שליש מהיבולים במדינה. גידולים טרופיים חשובים אחרים כוללים בננה, אננס, מנגו, קקאו, אורז ווניל – עוד אחד מהצמחים המקומיים במדינה. הודות למגוון הגידולים המיוצרים בגבולותיה, החקלאות חיונית למסחר ולתעשייה במדינה והיא מהווה כמעט 4% מהתמ”ג של 1.1 טריליון דולר. המגזר מעסיק יותר מ -13% מכוח העבודה 55 מיליון איש במדינה.

בשנה שעברה מקסיקו ייצאה 26 מיליארד דולר של תוצרת חקלאית, ועם צמיחה שנתית ממוצעת של כ -6%. מקסיקו היא היצואנית השלישית בגודלה באמריקה הלטינית, אחרי ברזיל וארגנטינה.

גידולי הייצוא העיקריים כוללים עגבניות, תירס, קפה וקני סוכר, בעוד שחיטה וכותנה נחשבים גם לכמה מהגידולים הרווחיים ביותר שלה. רוב הייצוא החקלאי יוצא לארצות הברית, שמקבלת כ -81% ממוצרי המזון המיוצאים במדינה.

עם זאת, עם חתימה על הסכמי סחר, שווקים חדשים נפתחו ליצרני מקסיקו בשנים האחרונות, כולל קנדה, יפן, הונג קונג ואירופה. משמעות הצמיחה של שווקים חלופיים אלה היא כי ייצוא המזון החקלאי במדינה צפוי לגדול בשיעור של 6% נוספים.

עבור קריאה נוספת של הזדמנויות ואתגרים עסקיים במקסיקו אנא קראו את הסקירה המורחבת כאן: MX Agriculture Report 5.2021

 

  • לשם יצירת קשר עם קצינת הסחר העוסקת בתחומי החקלאות, מים, אנרגיה ופודטק – Estefania Wood – אנא צרו קשר במייל או בלינקדין.

לכל מידע נוסף בנושא, כמו גם הזדמנויות עסקיות בסקטורים שונים אתם מוזמנים לפנות לנספחות הכלכלית דרך אתר האינטרנטבמיילבלינקדיןובטלפון.

צור קשר עם:

ליאור יפה

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל