קרקע פורייה לסייבר

ברזיל תחת מתקפת סייבר

התקפות סייבר צפויות להגיע לשווי שוק של 6 טריליון דולר עד 2025

ובכך לעקוף את השווי המוערך מפעילות הסחר בסמים זאת לפי הערכות של מכון SiDi לטכנולוגיה הברזילאי.  בנובמבר האחרון, ברזיל חוותה התקפה משמעותית על יישות ציבורית.   ההתקפה כוונה כנגד בית הדין הגבוה לצדק (STJ) והביאה להשבתה של חלק מהמערכות ללמעלה משבועיים.

מספר עובדות מדאיגות

  • מספר ההתקפות בברזיל עולה מדי שנה עם הערכה של כ- 8.4 מיליארד התקפות שבוצעו עד סוף שנת 2020
  • על פי Trends Micro, ברזיל מדורגת במקום השני עם מספר התקפות כופר (המהוות כ- 10% מכלל ההתקפות העולמיות)
  • בשנת 2019, ברזיל דורגה במקום השני בדו”ח – International Telecommunication Report בהיקף הנזק שנגרם מהתקפות סייבר.  נזק זה נאמד בכ- 20 מילארד דולר אשר השפיע על כשליש מהאוכלוסייה (70 מיליון איש)

לצד זה, מגיפת הקורונה עדיין בעיצומה בברזיל. חלקים נרחבים מהמדינה בסגר חלקי/מלא ושער הדולר-ריאל גבוה ומקשה על רכישת טכנולוגיות מבחוץ.

מגמות צפויות

ברזיל מהווה כבר כעת קרקע פורייה להתקפות סייבר. המגמה הזו צפויה רק להתעצם עם מהפכת הדיגיטציה שנמצאת בעיצומה בברזיל ואשר מקבלת רוח גבית חזקה בצל מגיפת הקורונה. כניסת ה- 5G בעתיד הקרוב לברזיל ושימוש נרחב יותר ב- IOT, ייצר גם הוא הזדמנויות רבות יותר לתוקפים.

המגזר הציבורי על מוסדותיו השונים, תשתיות קריטיות, בנקים ושחקנים פיננסיים, חברות קטנות עד גדולות – כולם מודאגים מההיקף הגדל של המתקפות.

בנוסף, ב- 1 לאוגוסט ייכנסו לתוקף מנגנוני האכיפה של ה- LGPD (המקבילה הברזילאית ל- GDPR). מעבר לקנסות, תיתכן גם הטלת אחריות אישית על נושאי משרה בכירים.

כל אלה מייצרים הזדמנות עבור חברות סייבר ישראליות בברזיל!

הנספחות המסחרית בסאו פאולו ממשיכה לפעול במלוא המרץ לאורך תקופת המשבר. אנו מקדמים פעילויות במימד הוירטואלי עם שחקני מפתח באקו-סיסטם הברזילאי כולל הבורסא הברזילאית (B3), קרנות הון סיכון, בנקים וחברות מטרה.

חברות ישראליות עם פתרונות סייבר מוזמנות לפנות אלינו ולהשתלב בפעילויות השונות שאנו מקדמים.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לנספחות המסחרית בסאו פאולו בכתובת:  saopaulo@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

צחי רייך

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל