האתגר: הרחקת מדוזות ממתקן ההתפלה

תזכורת – שוק המכרות הצ’ילני

רק לפני מספר ימים עדכנו על הזדמנות להציג טכנולוגיות ישראליות בפני תעשיית המכרות הצ’ילנית במסגרת אירוע ה-Water Congress 2021 (לפוסט עם כל הפרטים) והנה כבר ישנה הזדמנות נוספת לפגוש בצורה ישירה את הגדולות שבחברות הכרייה במדינה.

נזכיר, ענף הכרייה הוא מהקטרים המובילים של הכלכלה הצ’ילנית ומהווה 10% מהתמ”ג של המדינה. נתייחס, לדוגמא, לכריית הנחושת. בעיתונות היומית, ליד פרסום שער הדולר, תוכלו למצוא את מחיר הנחושת  – נתון המשפיע על מצב הרוח הלאומי (בדומה למפלס הכנרת בישראל). מחיר הנחושת עלה בשבועות האחרונים לשיאים של עשור, זאת סביב העלייה בביקוש למוצרי בנייה וייצור. יו”ר הדירקטוריון של קודלקו, תאגיד הנחושת הלאומי של צ’ילה ויצרנית הנחושת המובילה בעולם, מעריך כי הביקוש לנחושת ימשיך לעלות בשנים הקרובות. כך שתעשיית המכרות הצ’ילנית צפויה להמשיך להיות מהגורמים המייצבים והמשמעותיים בכלכלה המקומית.

מחיר הנחושת הגבוה מסייע לצ’ילה לשמור על יציבות כלכלית גם בתקופה של חוסר יציבות גלובלית נוכח משבר הקורונה.

Image by Neta623 from Pixabay  

אז מה על הפרק?

ועכשיו להזדמנות העסקית בשוק המכרות הצ’ילני.

EXPANDE היא תוכנית של Open Innovation שמהווה היום את המנוע החדשני העיקרי של תעשיית המכרות בצ’ילה. החברות המרכזיות בשוק המכרות ומשרדי הממשלה הרלוונטיים מעורבים ביוזמה הזו, שנועדה לסייע בהטמעת חדשנות בתעשיית המכרות הלאומית. התוכנית מציפה אתגרים מהשטח, כאלו שחברות הכרייה עצמן העלו, ומאפשרת לחברות פרטיות להציע פתרונות לאתגרים הללו. יש כאן הזדמנות נהדרת לחברות ישראליות.

האתגר הפתוח כרגע הוא עבור חברת הכרייה הבינלאומית BHP, והוא עוסק בבעיה של מפעלי התפלה המשרתים את תעשיית המכרות. הפתרון המבוקש הוא מניעת כניסה של מדוזות למערכות ניקוי המים של מתקן ההתפלה בפוארטו קולוסו, זאת כדי לשפר את יעילות מתקן ההתפלה. נדרש כי הפתרון יהיה ידידותי לסביבה ולאקו-סיסטם הימי, ויאפשר את המשך קיומן של המדוזות בסביבתן הטבעית, אך, כאמור, תוך מניעת כניסתן למערכות מתקן ההתפלה. ה-Intakes למתקן ההתפלה נמצאים בעומק של 25 מטר וכ-500 מטרים מהחוף. לפרטים נוספים על האתגר.

פרטים על האתגר של חברת BHP

תהליך המיון כולל הגשת מועמדות ראשונית של החברות וקיום פגישה עם אנשי Expande המבצעים סינון ראשוני של ההצעות המתאימות. החברות שייבחרו יתבקשו לשלוח מסמכים נוספים המתייחסים לפתרון שלהן. החברות שיעברו את הסינון יקיימו פיצ’ינג מול חברת הכרייה שהזמינה את האתגר, זאת בשאיפה להגיע לידי סגירת עסקה עם חברת הכרייה.

תאריך הגשת המועמדות הוא עד ה-3 במאי, אז הזדרזו להגיש מועמדות באתר – https://expandemineria.cl/en/challenges/

צוות הנספחות הכלכלית בסנטיאגו עומד לרשותכם ואנו נשמח לסייע לכם בתהליך הגשת המועמדות ונלווה אתכם עד לכניסה לפעילות בשוק הצ’ילני. אתם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות מערכת הפניות ליצואן או לפנות לקרלה השלוויצ’י, קצינת הסחר המנהלת את סקטור הכרייה בנספחות הכלכלית, בכתובת המייל carla.haschelevici@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

ליאור שפינדל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל