אמריקה מקדמת שירותי רפואה מרחוק וזוהי שעתן של החברות הישראליות להיות חלק מהפתרון

עם השבעתו לנשיא ה-46 של ארה”ב, קיבל לידיו ג’ו ביידן אומה אמריקאית המצויה בתקופה מאתגרת במיוחד.

במציאות של מעל לחצי מיליון נפטרים מקורונה, שירותי רפואה  ורשויות מוניציפליות מאותגרות ומיליונים במצוקה בריאותית או כלכלית – הממשל החדש הכריז על השקעות נרחבות על מנת להתמודד עם המשבר, ונמצא בדיוני תקציב מתקדמים לגבי הרחבת התמריצים למשק האמריקאי ולזרועות הממשל שלו.

כניסתו של נשיא דמוקרטי לבית הלבן, והעובדה שהרוב הדמוקרטי בקונגרס מובטח (אך לא מספיק מובהק), בשילוב ההכרזות ליצירת מדיניות מרכזית נחושה יותר במאבק במגפת הקורונה, צפויה לאגם משאבים וחיזוק שיתוף הפעולה בין גופי החירום והבריאות השונים בארה”ב. בהמשך להצהרותיו בקמפיין, הנשיא כבר פועל לחזק ולהרחיב את רפורמת הטיפול בר ההשגה הידועה כאובמה קייר (ACA). מדיניות שכזו, צפויה להרחיב גם את כמות המשתמשים בבריאות דיגיטלית ומקוונת ותומכת, בתוך כך, בצמיחת הענף.

עוד בתקופת הממשל הקודם, חלה התקדמות התחלתית בשיתוף נתוני מידע בריאותי, כולל נתוני קוביד-19. ליותר ויותר מטופלים בארה”ב, יש כיום יכולת לשמור את רישומי הבריאות.

למעשה, IBM ווטסון כבר הצהירו כי הם מתכננים ליצור דרכוני בריאות דיגיטליים אישיים, המאפשרים למשתמשים לנהל את רשומות הבריאות שלהם בסמארטפונים. הממשל החדש צפוי להגביר את המאמצים הללו ולהרחיב את יכולת הפעולה ההדדית לחיבור פלטפורמות בריאות דיגיטליות בתוך Medicare ולהפחתת עלויות המטופלים לגישה למידע הבריאותי שלהם.

המגיפה שינתה את הפרדיגמה הרווחת והביאה לשימוש רב יותר באמצעי תקשורת וירטואליים.

מדיקר ומדיקייד (CMS) הודיעו על תכניות להרחבת שירותי הרפואה מרחוק לתחומי טיפול נוספים, כולל בריאות התנהגותית, כדי לאפשר שמירה על קשר עם החולים. הממשל מעוניין להרחיב השימוש בשירותים כאלו גם בכדי להרחיב את התקשורת עם קהילות מרוחקות יותר בכפרי והעיירות המרוחקות, שהגישה אליהן מהווה אתגר עקב הריחוק הגיאוגרפי, המשאבים המוגבלים והמחסור ההולך והגובר של ספקים.

מחקר שפורסם בסטנפורד, בקרב מעל ל 500 רופאים וכ 200 סטודנטים ובעלי תפקידים נוספים, מציין שהשימוש בבריאות דיגיטלית בארה”ב ממשיך לעלות בשנים האחרונות.

למעשה, המחקר קובע כי  השימוש במכשור לביש ושירותי רפואה מרחוק רשמו את הגידול השנתי הגדול ביותר בשנים 2018 ו 2019. לאחרונה הוכרז על הנפקה ציבורית בארה”ב של חברת Talkspace של אורן ורוני פרנק, באמצעות מיזוג עם חברת SPAC אמריקאית. בשנת 2020 הונפקו בארה”ב 6 חברות בריאות דיגיטלית, לרבות  חברות עם אוריינטציה ישראלית, כאשר אחת הבולטות שבהן היא amwell. זאת, לאחר הנפקת 5 חברות בתחום בשנת 2019. התחום  עבר שינויים טקטוניים עוד לפני פריצת הקורונה, במסגרתם נכנסו אליו שחקנים אסטרטגיים חדשים וקיימים, שהרחיבו פעילותם בתחום. ע”פ מחקר של קבוצת מרקום קפיטל, עלה בשנת 2020 סך ההשקעות בחברות בריאות דיגיטליות בארה”ב ל 21.6 מיליארד דולר, עליה של 103% מנתוני ההשקעות ב 2019. לעומת זאת, לאחרונה פורסמה סגירת מיזם בריאות אמביציוזי בהובלת אמזון, ג’יי פי מורגן וברקשיר האטוואי שנחשב בזמנו כבעל פוטנציאל לזעזע את תעשיית הבריאות האמריקאית.

על פי נתוני Statista , שוק הבריאות הדיגיטלית בארה”ב מוערך בכ-45 מיליארדי דולרים (2019) וצפוי להגיע לשווי של כ-155 מיליארדי דולרים ב-2024. בזירה הגלובלית, מוערך השוק העולמי בכ- 106 מיליארדים (2019), שעתידים להסתכם בכ-639 מיליארד בתוך 5 שנים (2026).

בארצות הברית כ-6000 בתי חולים, מתוכם כ־ 400 בתי חולים אוניברסיטאיים, המהווים חלק מרכזי מהאקו-סיסטם בתחום הציוד הרפואי הן כפרטנרים לפיתוח מוצרים והן לצורך ביצוע פיילוטים ורכש. הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בניו יורק, קידמה עם הרשות לחדשנות תוכנית פיילוטים לחברות ישראליות עם רשת הבריאות ג’פרסון הממוקמת בפילדלפיה, רשת HHC הממוקמת בקונטיקט, אליהן הצטרפה גם רשת מיו קליניק. זוהי שעתן של החברות הישראליות העוסקות ברפואה להשתלב בשינוי בשוק האמריקאי ובגדול. יחד עם החברות, נפעל לוודא שהפתרונות הישראלים בתחום יהיו חלק דומיננטי בחידושים שיוטמעו בעקבות המשבר ויסייעו בתהליך ההחלמה האמריקאי.

השבוע (בתאריכים 20-21 באפריל) יתקיים בפורמט וירטואלי כנס MEDinISRAEL 2021. זהו הכנס הבינלאומי השישי בתחום המכשור והמחשוב הרפואי, והוא מתרחש ביוזמת מכון היצוא ובשיתוף עם מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, משרד החוץ משרד הבריאות ו HEALTHCARE ISRAEL.

הכנס מהווה הזדמנות ייחודית לקבל תמונה עדכנית ועתידית על שוק הבריאות האמריקאי, מאפייניו ואתגריו.

במיוחד עבורכם, הוזמנו לכנס גורמים בכירים משוק זה, לרבות מנכל רשת בתי החולים NORTHWELL HEALTH, ארגון הבריאות הגדול ביותר במדינת ניו יורק, מנכ”ל MAYO CLINIC PLATFORM, הממוקד בטרנספורמציה דיגיטלית של שירותי הבריאות, תוך רתימת בינה מלאכותית וחיבוריות טכנולוגית לשירותי הרפואה, חוקר בריאות דיגיטלית, ועיצוב עדכני של שירותי הבריאות מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת HARVARD, ומוסד הבריאות BRIGHAM AND WOMEN’S ואחרים.

בתוכנית קיים גם פאנל מקצועי בהשתתפות ארבעה בכירים ממבטחים במדינת ניו יורק, שידונו באתגרים מולם ניצבים הגורמים המשלמים עבור שירותי הבריאות בארה”ב, ומה הן הדרכים המומלצות לעבוד מולם (ביום רביעי 21/4 בשעה 19:03 שעון ישראל). הפאנל מאורגן בשיתוף לשכת המסחר ניו יורק ישראל.

מוזמנים/ות להתרשם: https://medinisrael2021.israel-expo.co.il/expo/home

 

צור קשר עם:

ינון אלרועי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל