ברזיל פותחת שנה חדשה

Feliz Ano Novo – כתבנו רבות על משבר הקורונה ששינה מקצה לקצה את שנת 2020 ובהתאם טרף לכולנו את תוכנית העבודה שהכנו לאותה שנה. השינוי הזה – “הנורמל החדש” דחף אותנו לפתח שיטות עבודה חדשות כדי להמשיך ולקיים פעילות ולקדם את הכלכלה הישראלית פה בברזיל.

המעבר לעולם הדיגיטל מביא עמו קשיים

עולם הדיגיטל אינו מהווה תחליף הולם למפגש פנים אל פנים על כוס קפה (שמאוד מאוד חשוב לברזילאים), אך מאידך גם ייצר הזדמנויות שקודם לכן היו נראות כמעט בלתי אפשריות.

בראש ובראשונה, הלוגיסטיקה נהיתה קלה יותר. לא רק בעובדה שלא ניתן לעלות על טיסה וכל הכרוך בכך כדי לקיים סשן של פגישות, אלא אפילו הפקקים שסאו פאולו כל כך ידועה בהם ואשר די נעלמו בשנה האחרונה.  מכיוון שלא ניתן להיפגש פנים מול פנים (כמעט), הבריזלאים אולי קצת בעל כורחם, מקבלים בהבנה רבה יותר ופתוחים לקיים פגישות עסקיות בפלטפורמות דיגיטליות.  הופתענו לראות שבחלט מהמקרים הדיונים אף הגיעו לשלבים מתקדמים של מו”מ ללא מפגש פיזי.

“הריחוק הדיגיטלי” גם לעיתים נוח יותר לברזילאים שלעיתים מהססים לקבל פגישות / להצטרף לסמינר מתוך רצון להימנע מיצירת ציפיות לא נכונות.

במהלך השנה, הצלחנו לקיים חלק מהפעילויות שתוכננו באופן שונה כמו גם לקדם פעילויות חדשות על בסיס אותם כלים דיגיטלים ולבצע סמינרים, תערוכות דיגיטליות ומפגשים עסקיים.  שנת 2021 מתחילה עם חוסר וודאות, הקורונה עדיין כאן והחיסונים רק התחילו בארץ כמו גם בברזיל.

עם זאת, השנה מתחילה עם אופטימיות רבה יותר, גם בשל הכלים החדשים שרכשנו, אופני העבודה שאימצנו ושיכללנו וכן – גם מתוך תקווה שבהמשך שנת 2021 נוכל לחזור לפעילויות פיזיות וליצירת מפגשים עסקיים ברמה קרובה ואישית יותר.

במהלך 2021, הנספחות תמשיך לחזק את הקשרים שלנו עם התעשייה המקומית ולקיים פעילויות בסקטורים המובילים ביניהם: חקלאות, מים, תקשורת, ניו-מדיה, השקעות, ריטייל, פינטק, סייבר, HLS, אוטומוטיב ותעופה. הפעילויות יכללו ארועים דיגטליים דוגמת התערוכות שביצענו בחודשים האחרונים בשיתוף עם מכון היצוא ביניהם Retail-Tech, HLS & Cyber, Mobile 5G Innovation  ואחרים, רוד-שואו דיגיטליים, תוכנית הסקייל אפ במחזור השני שלה, חיזוק הפלטפורמות לקיום שיתופי פעולה דוגמת ההסכמים שקידמנו בין רשות החדשנות ובין FINEP ו- ERMBRAPII ועוד פעילויות רבות ומגוונות.

ברזיל צופה צמיחה משמעותית במהלך 2021 ואנו קוראים לכל חברה, מכל תחום אשר מעוניינת לחדור לשוק הברזיאלי לפנות אלינו לעזרה כמו גם לעקוב אחר הפעילויות שאנו מתכננים ומוציאים לפועל.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לנספחות המסחרית בסאו פאולו בכתובת:  saopaulo@israeltrade.gov.il

 

 

צור קשר עם:

צחי רייך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל