איך השפיעה הקורונה על החינוך בברזיל?

מערכת החינוך בברזיל מורכבת משתי מערכות – פרטית וציבורית, בשנת 2019 רשמה ברזיל 56 מיליון תלמידים לבתי הספר ועוד כ- 8.4 מיליון סטודנטים להשכלה גבוהה ותעודות מקצועיות.

כ- 80% מהתלמידים לומדים במערכת הציבורית ואילו כ- 20% במערכת הפרטית, כ- 11 מיליון תלמידים. באוניברסיטאות התמונה משתנה כאשר תלמידים שלמדו בבתי ספר פרטיים יתקבלו לאוניברסיטאות הציבוריות ואילו המכללות והאוניברסיטאות המקצועיות יכילו מגוון תלמידים משני המסלולים. הקורונה לא דילגה על אף אחת מאלה והשביתה לתקופה ארוכה את שתיהן מה שכמו בשאר העולם אילץ את כולם לעבור למימד הווירטואלי פרטי וציבורי.

המימד הווירטואלי לא היה זר לחלוטין לרשתות הפרטיות שמציעות לימודים מרחוק ובאופן מקוון לסטודנטים ללימודים גבוהים או מקצועיים. אבל האופרציה הנדרשת עם מגוון רחב של תחומים חדשים אותם לא לימדו בעבר באופן מקוון ועם תלמידים צעירים ולא סטודנטים מעל גיל 18, הביאה אתגרים חדשים ורצון לאמץ יכולות וטכנולוגיות לקידום היכולות של בתי הספר הפרטיים ומניעת נשירה של תלמידים וסטודנטים בעקבות המצב.

חשוב לזכור כי משבר הקורונה מגיע לברזיל אחרי שנתיים של התאוששות של המשק שהיה במשבר כלכלי בין השנים 2014-2016.

המצב החדש הביא גם את החברות הגדולות ביותר לסגור חלק מהקמפוסים שלהם על מנת לצמצם הוצאות ולעבור ללימודים מקוונים. המשבר של החברות מגיע כמובן מהמצב הכלכלי המשתנה של הציבור, אנשים שרוצים לעשות תואר ולא יכלו לעשות זאת קודם בגלל מצבם הכלכלי מקבלים אופציות נוספות עם הלימודים המקוונים שעולים פחות משליש מאלה הפרונטליים.

השינויים המשפיעים על הרווחים של החברות משפיעים גם על ההוצאות ולכן הצפי הוא לצמיחה שתבוא לידי ביטוי ב-2022 כאשר המצב התייצב. התחזיות הן שהשינויים כאן להישאר ולכן הצורך ‘להתחמש’ בטכנולוגיות חינוך מתקדמות שיסייעו להעביר תוכן למקוון, ילמדו מורים לעשות את הטרנספורמציה, יסייעו לתלמידים ללמוד מרחוק, יפתחו את התלמידים לתחומי המדעים השונים ויסייעו לבתי הספר לנהל את האופרציה יהיו בנדרש עוד בשנת 2021.

הנספחות בריו נמצאת בקשר עם כמה מרשתות בתי הספר הגדולים והמובילים במדינה ותשמח לסייע לחברות ישראליות שרואות בשוק הברזילאי פוטנציאל.

אם אתם חברה ישראליות שיש לה את היכולות הטכנולוגיות והחדשנות הישראלית שתסייע לאתגרים של התקופה בתחום החינוך פנו אלינו! אנחנו כאן בשבילכם.

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל