הקהילה העסקית הקולומביאנית לומדת על הזדמנויות עסקיות עם ישראל

על רקע כניסת הסכם אזור הסחר החופשי ישראל-קולומביה לתוקף ב-11 באוגוסט 2020 – מקיימת הנספחות הכלכלית שורה של אירועי קידום אשר נועדו לשים את העסקים עם ישראל במרכז הזירה העסקית בקולומביה.

אירוע הקידום הגדול ביותר עד כה התקיים ב-22 בספטמבר 2020 (באופן וירטואלי לאור מגבלות הקורונה), ובו לקחו חלק למעלה מ-3600 משתתפים מקולומביה, ביניהם מאות חברות קולומביאניות שעוסקות בסקטורים הרלוונטיים עבור התעשייה הישראלית. 

האירוע, שהתקיים בשיתוף פעולה עם העיתון “לה רפובליקה” נפתח בדברי ברכה על ידי שגריר ישראל בקולומביה מר כריסטיאן קנטור.
לאחר מכן הציג הנספח הכלכלי בקולומביה סקירה של תוכן ההסכם וההזדמנויות העסקיות שממתינות לחברות הקולומביאניות שיעשו עסקים עם ישראל, תוך מעבר על פרקי ההסכם השונים ועל ההזדמנויות העסקיות שיצמחו לחברות הקולומביאניות מעשיית עסקים חדשים או מהעמקת הקשר עם חברות ישראליות.
הנספח הכלכלי הציע לחברות הקולומביאניות לראות באופן רחב את ההזדמנויות עם ישראל, שאמנם יש להן רכיב של הפחתת מכסים אך למעשה ההזדמנויות הן רחבות בהרבה וכוללות בין היתר ליברליזציה בסחר בשירותים, גישה לרכש ציבורי בשתי המדינות, פרק הגנה על השקעות ועוד יתרונות רבים.
בנוסף הוצגה פעילות הנספחות הכלכלית, אשר מחברת בין חברות קולומביאניות לישראליות ומכירה לחברות קולומביאניות את החברות הישראליות שמציעות את הפתרונות הרלוונטיים ביותר.

הארוע הורכב משני פאנלים:

פאנל עושים עסקים עם ישראל – בו לקחו חלק המשתתפים הבאים:

  • עו”ד חיים אהרון, שגריר ישראל בקולומביה לשעבר וקונסול כבוד של קולומביה בישראל
  • Andres Zuluaga, סגן נשיא לחדשנות של חברת התקשורת Claro (חברת התקשורת הגדולה בקולומביה) המתאפיינת באימוץ טכנולוגיות חדישות, ביניהן ישראליות
  • יונתן גליאנו – איש ההייטק והיזם הישראלי-קולומביאני
פאנל זה התמקד בהזדמנויות קונקרטיות ומעודכנות שיש לקהילה העסקית הקולומביאנית בעשיית עסקים עם ישראל, מעבר לסחר בסחורות ומעבר לתחומי העניין המסורתיים של החברות הקולומביאניות בישראל.

פאנל הזדמנויות השקעה בישראל – בו לקחו חלק המשתתפים הבאים:

  • אלן וייסלדר – שותף וסגן נשיא לקשרי משקיעים ב-OurCrowd
  • אייל אליעזר – מנהל אגף אסטרטגיה ושיווק ב-Invest in Israel
  • עו”ד אילנה סולודוצ’ו-קשמיר – שותפה במשרד עו”ד פרל כהן צדק
מדובר באירוע ראשון שבו הוצגו הזדמנויות השקעה בישראל לקהל אנשי עסקים ולחברות בקולומביה.

הקלטת האירוע הוירטואלי (בספרדית) זמינה בקישור הבא.

פרסום האירוע בעיתונות בקולומביה:

כתבה המסקרת את האירוע

הנספחות הכלכלית בקולומביה ממשיכה ליצור הזדמנויות עבור החברות הישראליות, אשר מוזמנות ליצור קשר בנוגע לחיבורים עסקיים אפשריים עם חברות קולומביאניות.

צור קשר עם:

ניר אדם סלע

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל