הזדמנות עסקית: הקמת מט”ש קטן בלימה

תוך כדי שהיא מנסה, בדומה למרבית העולם, להיאבק במגפת הקורונה המשתוללת ובמשבר הכלכלי מהגדולים בתולדותיה, פרו מנסה גם להתכונן ככל האפשר לקראת חגיגות ה200 לעצמאותה שצפויות באמצע 2021. פרויקטים רבים בתחום התשתיות עם תאריך יעד למועד זה באופן טבעי תקועים, אבל חלקם מתחילים להתקדם מחדש עם השוך (היחסי) של המשבר.

Miraflores הוא הרובע הכי תיירותי ואחד החשובים מבחינה עסקית בלימה, ובתור כזה ישנה אצלו מחויבות גבוהה במיוחד לביצוע עבודות ציבוריות אלה. בשנה הקרובה מתוכננים שם מספר פרויקטים מעניינים, בהם “פארק ה200” בגודל 3.8 הקטר שחניכתו מתוכננת לספטמבר 2021, והמכרזים להקמת תשתיות ההשקיה שלו ייצאו בקרוב באופן פומבי.

פרויקט אחר שמתכונן לחודשים היותר קרובים הוא מתקן לטיפול בשפכים, קטן ועצמאי של הרובע, שצפוי לשמש להשקייתם של כ15 מבין הפארקים הרבים שלו. קיבולת המתקן צפויה לעמוד על 750 מ”ק ליום – כאמור מתקן קטן, בדומה למתקן הראשון מסוג זה שהוקם לפני מספר שנים בטיילת (ותמונותיו מובאות כאן להמחשה). החשיבות של המתקן היא בעיקר בהסבת ההשקיה של פארקים אלה ממי שתייה למי קולחין מטוהרים באיכות ירודה יותר.

עיריית רובע מירפלורס נמצאת ביחסי עבודה שוטפים עם הנספחות לאורך כל שנות קיומה ומכירה ביכולות של ישראל בתחום הטיפול במים, ולכן פנתה אלינו לפני מספר שבועות על מנת לבחון ספקים ישראלים לפרויקט זה. מספר חברות ישראליות כבר נפגשו (וירטואלית) עם אנשי העירייה וכעת אנו פונים לחברות נוספות אשר מבצעות פרויקטים דומים ברחבי עולם על מנת לעניינן.

חשוב שכל חברה הפונה אלינו תהיה בעלת יכולת מקומית כלשהי בפרו, או לפחות אפשרות למסד יכולת כזו בצורה מהירה יחסית באמצעות שותף מקומי, שיהיה הכרחי לביצוע הפרויקט. הנ”ל מתוכנן לסביבות אפריל-מאי 2021 ובהתאם לכך העירייה תמשיך לבחון ספקים במשך השבועות הקרובים, לקראת המכרז שצפוי לצאת עד סוף 2020.

אנו בנספחות קשובים לפניותיכם בנושא.

צור קשר עם:

לאו (אריק) מקוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל