איך זה שייצוא האורז הפרואני צמח ב398% דווקא בחודשי הקורונה

איך זה שייצוא האורז הפרואני צמח ב398% דווקא בחודשי הקורונה ואיך זה עוזר לכן, חברות אגריטק ישראליות?

בחודשים האחרונים חל גידול בייצוא של תוצרת ובתוכה כמה מתוצרי הדגל של פרו, כמו ענבים (2.3% מהייצוא, צמיחה של 30%), אבוקדו (1.9% מהייצוא, צמיחה של 5%) ומנגו (1% מהייצוא, צמיחה של 24%). הנתונים הנ”ל מתייחסים לחודשים ינואר-אפריל 2020 בהשוואה לאותם חודשים בשנת 2019. וגם אם רק בשליש מהתקופה הזו פרו הייתה נתונה בסגר לאומי בגלל המגיפה, זה עדיין מרשים.

יצוא הסקטור החקלאי כולו רשם ב4 החודשים הראשונים של 2020 צמיחה של 1.4% לעומת אותם חודשים אשתקד

והוא היחיד שבכלל צמח, כאשר סקטורים אחרים רשמו נפילה של בין 15% במקרה ה”טוב” ועד לכדי 30% ומעלה במקרים רבים, כאשר ישנם גם סקטורים כמו תכשיטנות אשר רשם צלילה חופשית של 91%. זאת ועוד, אם מנכים את השפעת הנפילה הגדולה של ייצוא הקפה (62%-) מתוך הסקטור החקלאי, הצמיחה עוברת את ה3%, מספר שכל סקטור בכל מדינה בעולם היה קונה בשתי ידיים בתקופה הנוכחית.

הסיבות ליציבות של הסקטור נובעות כמובן מהיותו מספק מוצרי מזון בסיסיים אשר תמיד תהיה להם דרישה יחסית יציבה. בנוסף לכך, בימי המגיפה ישנו ביקוש עולמי רב יותר למוצרים טריים ובריאים, בדיוק מהסוג שפרו טובה בלייצר ולייצא, הנחשבים בעיני רבים (בצדק או שלא בצדק) ככאלה שיכולים לסייע כנגד הידבקות. סיבה נוספת היא שפרו חוותה מזג אוויר מיטבי לחקלאות במהלך החודשים האחרונים, מה שמצד אחד שיפר את התפוקה והביא לגידול בייצור, ומצד שני שיפר את האיכות, מה שהביא לגידול בביקושים מחו”ל. ישנם גם מקרים שבהם אסטרטגיה שיווקית טובה סייעה בצמיחה, כמו במקרה של הקמפיין המאסיבי שנעשה לענבים הפרואנים בסמוך לראש השנה הסיני והביא לגידול משמעותי בייצוא למדינה חשובה זו.

המספרים המרשימים האלה מבטיחים שלחברות יצואניות רבות של תוצרת חקלאית ישנם שולי רווח מספיקים לשלישון השני של השנה, שבו בכמעט בוודאות יהיו נתונים טובים פחות, והן מהיחידות במשק הפרואני אשר יכולות לבחון השקעה בפתרונות חדשים, ובוודאי אם אלה פתרונות שבסופו של יום יחסכו להן הוצאות כאשר המכה הגדולה יותר תגיע.

הנ”ל מתייחס בעיקר לתחום החקלאות המדייקת, אבל יכול להיות רלבנטי עבור כל חברה שיכולה להציע לחברות אלה משהו שיחסוך להן עלויות, במיוחד אם הROI יכול להיות לאחר מספר חודשים בודדים.

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בפרו מקיימת במהלך החודשים יוני-יולי מספר מפגשים וירטואליים של חברות אגריטק ישראליות מול יצואני תוצרת חקלאית פרואנים. כל חברה שיש לה פתרון רלוונטי (וגם רצוי מאוד אפשרות להציג בשפה הספרדית וחומרים שיווקיים בשפה זו), מוזמנת להצטרף למסע העסקי הווירטואלי בפרו.

צור קשר עם:

לאו (אריק) מקוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל