כיצד מגיב הבנק העולמי לאתגרי משבר הקורונה?

במהלך 15 החודשים הבאים, יקצה הבנק העולמי סכום של כ- 160 מיליארד דולר, לטובת סיוע למדינות מתפתחות בהתמודדות עם משבר הקורונה ושיקום הכלכלות שנפגעו בעקבות המשבר.   


נכון ליום זה (6.5.20), אישר הבנק העולמי 128 פרויקטים (102 מהם בתחום הבריאות, 23 במינהל ציבורי, 11 במים, סניטציה ותברואה, 8 בתחבורה, 7 בחקלאות, 6 בחינוך ועוד) שיתפרסו על פני 89 מדינות (41 מהן ביבשת אפריקה, 20 בדרום אסיה, 18 באירופה ומרכז אסיה, 16 במזרח התיכון וצפון אפריקה ו-14 באמריקה הלטינית והקריביים).

בעוד שמדינות ברחבי העולם נוקטות צעדים למניעת התפשטות נגיף הקורונה ומתמודדות עם השלכותיו, פועל הבנק העולמי במהירות, גמישות ונמרצות על מנת לחזק את יכולותיהן של המדינות המתפתחות להתמודד עם הנגיף ולתמוך במערכות הבריאות שלהן, בדרכים הבאות:

  • פנייה בשם הממשלות לספקי ציוד רפואי וביצוע הליך רכש מרוכז של ציוד הנחוץ באופן קריטי (יצוין שבימים כתיקונם, המדינה הלווה היא האחראית להוצאת מכרזי הרכש לאחר אישור הפרויקטים ולא הבנק).   
  • אישור סדרת מהלכים לתמיכה בחירום, הצלת חיים, ניטור ומניעת התפשטות הנגיף.
  • מניעה והגבלת הדבקת הנגיף באמצעות אספקת ציוד מעבדה, כפפות, מסכות, מכונות הנשמה ניידות, מערכות בקרה חדישות והדרכת הצוותים הנמצאים בחזית המאבק.
  • בנייה והרחבת קליניקות, שיפוץ יחידות טיפול נמרץ ומתקני אשפוז בבתי חולים והקמת מתקני הסגר. 
  • בניית מערכות לניטור מחלות בזמן אמת, המבוססות על מעורבות יזומה של אזרחים ותיעוד הממצאים.
  • חיזוק שיתופי פעולה מחקריים לטובת פיתוח חיסונים כנגד הנגיף.
  • ניתוב משאבים מפרויקטים קיימים שאושרו על ידי הבנק בעבר, לטובת התמודדות עם הנגיף.

משרד הכלכלה והתעשייה מפעיל מערך של כלי סיוע, שנועד לחזק את יכולותיהן השיווקיות של חברות ישראליות בשוק הבינלאומי, בעזרת מספר תכניות מימוניות ייעודיות.

מטרת התכניות היא לתמוך בהוצאות השיווק הבינלאומי ולהעניק ליווי מקצועי לחברות השואפות לחדור לשווקים הבינלאומיים, וזאת במטרה להגדיל את הייצוא. חברות ישראליות להן טכנולוגיות שיכולות לסייע בהתמודדות עם אתגרי הקורונה, ומעוניינות לפעול בשווקים המתפתחים, מוזמנות להגיש בקשה להשתתפות בתכניות.

הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בוושינגטון, יחד עם מערך הנספחים הכלכליים במדינות המתפתחות ויחידת המוסדות הפיננסיים הבינלאומיים ואפריקה במנהל לסחר חוץ, פועלת לאיתור הזדמנויות עסקיות לחברות ישראליות במוסדות הפיננסיים הבינלאומיים.

מידע נרחב על פעילות המוסדות הפיננסיים לפיתוח בוושינגטון נמצא בלינק הבא: https://vimeo.com/306001938

למידע נוסף ניתן לפנות לנספחות משרד הכלכלה והתעשייה בוושינגטון, בכתובת: adi.haliva@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

יפעת אלון-פרל

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל