הסקטור שיציל את כלכלת ברזיל מהקורונה

בפוסטים האחרונים כתבתי על השפעות הקורונה על כלכלת ברזיל, על הפעילות של הנספחות המסחרית בצל המגיפה והפעם, למרות מספר סימנים מדאיגים אותם אפרט, אנסה להאיר באור חיובי ואופטימי לגבי הסקטור שבסבירות גבוהה ימשיך להחזיק את כלכלת ברזיל על כתפיו ויחזיר אותה למסלול צמיחה.

נתחיל מהסימנים המדאיגים, חלקם מניתי בפוסטים הקודמים וביניהן פיחות מואץ של הריאל, נפילות חדות של הבורסה הברזילאית וסגר מתמשך הפוגע בעסקים קטנים כגדולים. לכך התווסף בשבוע האחרון סערה ציבורית לאור התפטרותו של סרג’יו מורו, שר המשפטים והביטחון הציבורי (Minister of Justice and Public Security), שופט פדראלי לשעבר, דמות מוערכת מאוד בציבור הברזילאי. התפטרות זאת מגיעה בעקבות החלטתו של נשיא ברזיל להחליף את ראש המשטרה הפדראלית, מאוריסיו וולסיו, שהוצב בתפקיד בהמלצתו של סרג’יו, באדם המקורב אליו. לפי דברי סרג’יו, מהלך זה נועד לאפשר לבולסונארו נגישות והשפעה רבה יותר על החקירות אותן המשטרה הפדראלית מבצעת, ובמדינה שסבלה ועדיין סובלת משחיתות רבה, מהלך כזה מדאיג מאוד את הציבור הברזילאי.

חקלאות, חקלאות, חקלאות

אז איך יוצאים מ”הבוץ”? אם נבחן לרגע את המיתון האחרון שברזיל רק לאחרונה התחילה לצאת ממנו, ניתן לראות בבירור סקטור אחד שלאורך שנות המיתון וגם לאחריו המשיך לצמוח – סקטור החקלאות. ברזיל הינה מעצמה אמיתית כשזה מגיע לגידולים חקלאיים ביניהם סויה, קני סוכר, בקר, תפוזים, קפה ורבים נוספים. זהו סקטור שצמא לטכנולוגיה ולחדשנות שבצידה יכולה להביא לייעול תהליכים בכל שרשרת הייצור והאספקה כמו גם צמיחה משמעותית באיכות ותפוקות.

הנבואה ניתנה לשוטים, אך בהסתמך על הנתונים של העשור האחרון וההנחה שבני אדם ימשיכו לצרוך מזון בטווח הקצר והארוך, ניתן לצפות שסקטור חשוב זה ימשיך לדהור קדימה ולמשוך את הכלכלה הברזילאית למעלה.

בתאריך ה- 11 למאי, נקיים וובינאר – Grow your business in Brazil – Agtech, יחד עם השותפים המרכזיים שלנו לתוכנית ה- ScaleUp InBrazil בו יקחו חלק גופים מובילים ביניהם: BAYER, SP Ventures ו- EMBRAPA על מנת לספר על ההזדמנויות הגדולות בתחום בברזיל, מה צפוי לאחר משבר הקורונה ופרטים נוספים אודות הרגולציה בתחום.

בימים הקרובים נפתח את הוובינאר לרישום. אנו קוראים לכם לקחת חלק וללמוד כיצד ניתן לחדור לשוק ולהשתלב במנוע הצמיחה של הכלכלה הברזילאית.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לנספחות המסחרית בסאו פאולו בכתובת:  saopaulo@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

צחי רייך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל