הנורמליות החדשה של קצה העולם

כמו בכל העולם, גם וירוס הקורונה מכה בצ’ילה.  כמו שאנו מעדכנים בדף הנחיתה של המינהל המצב פה סביר ובניגוד למדינות אחרות באמריקה הלטינית מצב התמותה במדינה הוא נמוך. גם אצלנו הטבע מתעורר ומספק כמה רגעי נחת אך חשבנו שיועיל יותר לכתוב כמה מילים על המצב.

לאחר ההפגנות האלימות שהיו במדינה אוקטובר האחרון, תושבי המדינה כבר הורגלו בהישארות בבתים ואגירת מזון כך שהאזרחים כבר מנוסים בשגרה זו. עם זאת, ככל שהזמן עובר והמצב מחמיר הדבר משפיע על המדינה מכל הבחינות. יש שטוענים שנקודת האור היחידה לממשל במשבר הנוכחי הוא דחיית משאל העם בנושא החוקה לשלהי כהונתה. אם הוא תתמודד טוב עם משבר המגפה היא עוד תזכר לטובה.

הממשלה בצ’ילה החליטה על מדיניות  סגר מוחלט (למעט הצטיידות במזון ותרופות בשעות מסויימות לאותו אדם) לתקופות מוקצבות שהחלטה על כניסה של שכונה לסגר תלוי גם בקצב ההדבקה באותה השכונה. הראשונים להיכנס לסגר היו השכונות המזרחיות והעשירות של העיר סנטיאגו לשלושה שבועות ולאחר מכן, מעבר לסגר של שכונות דרומיות וכך כל שבוע או שבועים סגר בשכונה אחרת בעיר. כמו כן, סגירה של ערים במדינה ומניעת כניסה ויציאה של אזרחים לתחומם כאשר צעדים אלו נועדו למנוע את התפשטות המגיפה.

כיום, כל הגבולות של המדינה סגורים ואין כניסת זרים למדינה. עם זאת, הסחר נמשך ללא הגבלה והוא פתוח ביבשת וכן לכל העולם. גם בזמנים אלו, אנו בנספחות המסחרית בסנטיאגו, ממשיכים לעבוד במרץ על מנת לעזור ליצואנים. להוציא את הפתרונות הרפואיים שכל העולם זקוק לו, צ’ילה כיום זקוקה לפתרונות של למידה מרחוק, פיתוח וביסוס הקניה המקוונת לכלל המוצרים.

כיוון שהעולם לא עוצר מלכת עונת החורף מגיעה לצ’ילה והדאגה העצומה על משבר המים המחריף במדינה עדיין נמצאת בסדר היום הציבורי.  כך שעם חלוף משבר הקורונה צ’ילה תישאר עם הבעיות. כאן נכנסים לפעולה הפתרונות הישראליים שיכולים לעזור להם, המדינה תמשיך בכל הכוח לחפש פתרונות למשבר המים. בעיה השניה היא תחום הסייבר, שמאז פרוץ המהומות באוקטובר, הנושא הוא מאוד רלוונטי לממשלה. כמו כן, תחום הקמעונאות שנפגע מאוד ממשבר הקורונה יחפש פתרונות התייעלות וייחודיות על מנת לחזור לשגרה.

בימים אלו התקיימו מספר וובינרים בנושאים שונים כגון, ציוד רפואי, ריטייל, סייבר ועוד. ובשבועות הקרובים אנו נקיים וובינרים בנושאים הבאים:

ב-4/5 ייתקיים סמינר בנושא סייבר עם החברות Scada Fence ו DTC Cyber.

ב- 5/5 יתקיים סמינר פעילות עסקית בתקופת הקורונה חלק ראשון- בנושא המשכיות עסקית ביטחון ומידע בשיתוף עם מערך הסייבר הישראלי. כמו כן ישתתפו בוובינר חברת CyberReason, חברת  TransmitSecurity וחברת Guardicore.

שבוע לאחר מכן ב12/5 ייתקיים החלק השני של הסמינר והוא יהיה בנושא: טכנולוגיות להתמודדות עם המשבר. גם חלק זה יערך בשיתוף עם מערך הסייבר ויישתתפו בו החברות הבאות:  Scada Fence ו Cellebrite and Cytegic.

ב-6/5 ייערך וובינר לחברת ENTEL– חברה הטלפוניקה והמוביל הגדולה בצ’ילה. חלק ראשון בוובינר יוקדש לנושא לקוחות פרטיים ותתמקד באביזרים טכנולוגיים ופתרונות תוכנה ואפליקציות עבורם.

החלק השני יוקדש לשוק הדיגיטלי עבור לקוחות קטניים ובינוניים  והם מחפשים פתרונות עסקיים עבור לקוחות עסקיים.

חברות המעוניינות לצטרף לסמינרים המתוכננים או לחילופין מעוניינות ליצור סמינר  או להכנס לשוק הצ’ילני מוזמנות לפנות אלינו.

תודה ליערה שור שסייעה בכתיבת הבלוג

צור קשר עם:

הדר שור

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל