על מה היינו מדברים ללא הקורונה?

בימים כתיקונם היינו מדברים עכשיו על אירוע ראשון מסוגו שערך מכון הייצוא בשיתוף מנהל סחר חוץ על תחום החדשנות בבנייה Constech & Proptech week 2020. אנחנו בנספחות ריו עבדנו לא מעט בחודשים האחרונים על מנת לאתר את הגורמים הרלוונטיים בברזיל, לשמחתנו זה הביא אותנו להכיר את התחום לעומק ולגייס משלחת מכובדת של ארבע חברות שונות שהיו סקרניות ללמוד על שוק הבנייה החכמה בישראל.

תחום הבנייה הוא אינדיקטור חשוב למצב הכלכלי של ברזיל, אם יש בנייה צומחת יש שגשוג. אחד הענפים שנפגעו באופן משמעותי במשבר הכלכלי בברזיל בשנת 2014-6 היו תחום הבנייה וזה שיקף את המצב הכללי. מאז ראינו צמיחה, בנייה וחזרה לימים טובים יותר בענף המעסיק כ-7 מיליון עובדים. הטלטלה שעבר התחום הביא רצון לשינוי ורצון להשקעה ולהתייעלות בענף אך גם להבנה שישנו שימוש מועט מאוד בחדשנות וטכנולוגיה.

הצורך הביא לצמיחה של קהילה ושל חברות סטארט אפ ברזילאיות שמטרתם לפתח פתרונות למגזר זה, קונסטרוטק. התחום כמובן כולל בתוחו לא רק בנייה אלא את תחום הנדל”ן בכלל וערים חכמות, תחומים שמושכים מאוד עיריות וממשלות בברזיל. בשנת 2019 זוהו כ- 500 סטארט אפים שונים בתחום המציעים: שירותי ניהול אתרי בנייה, השכרת ציוד, חוזי עבודה, קנייה ומכירה של נכסים, ניהול תקציבים, ניהול פסולת, בטיחות במקום העבודה, מודלים אינטראקטיביים ומודלים תלת-ממדיים, שיפוצים ועיצוב פנים, מנוע לחיפוש מגרשים ואחרים. 64% מתוכם הוקמו ב- 5 השנים האחרונות.

הקונסטרוטק הברזילאי המפורסם ביותר הוא ללא ספק Quinto Andar. זו הייתה החברה הראשונה בענף שהפכה ל- Unicorn והייתה אחראית על צמצום תהליך השכירות. דוגמא נוספת היא Loft פלטפורמת רכישה מרכזית בברזיל. לופט הוקמה בשנת 2018 ותוך פחות משנתיים הפכה Unicorn, לאחר השקעה של 175 מיליון דולר של כמה גופים מארה”ב.

בארבע השנים האחרונות הופיעו מספר תוכניות חדשנות וכמה חברות גדולות בתחום כבר משקיעות בחדשנות וטכנולוגיה. שוק הבנייה והנדל”ן פתוח ומעוניין להשקיע ולהכיר חברות חדשות, מתחילת 2018 ועד אמצע 2019 קיבלו חברות סטארט-אפ בתחום בברזיל השקעות על סך 1.7 מיליארד דולר (44 עסקאות).

אבל יש קורונה, והיא משפיעה על הכול, למרות זאת אנחנו בנספחות הכלכלית בריו מעוניינים להמשיך את מה שטרם הספקנו לממש עם החברות הברזילאיות בתחום הבנייה, אז אם יש לכם טכנולוגיות רלוונטיות לתחום ויש לכם עניין בברזיל אתם מוזמנים לפנות אלינו באתר או דרך מערכת ה- ERM ואנחנו נסייע בקידום הקשרים מול החברות בצורה בה מתקשר העולם כיום.

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל