ברזיל בצל משבר הקורונה

שנת 2020 התחילה עבור ברזיל עם אופטימיות זהירה וצפי לצמיחה משמעותית יותר

אחרי משבר כלכלי חריף, חילופי שלטון והתמודדות עם שחיתות רבה בסקטור הפרטי והציבורי, זו היתה אמורה להיות השנה שתביא עמה סוף סוף אחוזי צמיחה משמעותיים למדינה-יבשת שנקראת ברזיל. האופטימיות הזו נפגשה חזיתית עם וירוס קטן, Covid 19, שמאתחל את תוכניות העבודה והצמיחה של כל כלכלות העולם וברזיל ביניהן.

החולה הראשון בברזיל זוהה ב- 25 לפברואר, ותוך תקופה קצרה של כחודש, הבורסה מחקה עליות של שנתיים ושער דולר-ריאל הגיע לשיא (שלילי) חדש של 5.17 ריאל לדולר.

ברזיל אמנם למודת ניסיון בהתמודדות עם מגיפות שונות כדוגמת נגיף הדנגי, אשר קטל 782 בני אדם בברזיל בשנת 2019, אך ניכר שהפעם מדובר במגיפה עם השלכות בריאותיות וכלכליות בסדרי גודל משמעותיים הרבה יותר.

לפי הערכות המתפרסמות על ידי ארגונים בינלאומיים כדוגמת ה- IDB, ניכר שכל הצמיחה שציפו לאזור וספציפית לברזיל בשנת 2020, תעלם לחלוטין.  עוד מוקדם לדעת את היקף ועומק הפגיעה הכלכלית שברזיל תצטרך להתמודד איתה אך ללא ספק מגמת הצמיחה האיטית של ברזיל נבלמה וימים יגידו אם תחזור (ואף תפצה) או תשנה כיוון ותחזיר את ברזיל לשנות מיתון קשות.

בימים מאתגרים אלו, הנספחות הכלכלית ממשיכה לעבוד במלוא המרץ, לזהות צרכים דחופים, לקדם פתרונות רלבנטיים ומפגשים וירטואלים כמו גם להכין את הקרקע ליום שאחרי, בין היתר, עם תוכנית ה- ScaleUp InBrazil שנפתחה לרישום למחזור השני.  

בפוסט הקודם פרסמתי פעילויות רבות שתכננו להוציא לפועל במהלך השנה.  אמנם חלק ניכר מהתוכניות האלו בוטלו ו/או נדחו לאור המגבלות הקיימות, אך אנו פועלים להחליף את המפגשים הפיזיים במפגשים דיגיטליים ולהמשיך ולדחוף את התעשייה והטכנולוגיה הישראלית מול השוק המקומי מתוך הבנה שלצד כל משבר ישנה גם הזדמנות, ולכל משבר, יש גם את היום אחרי.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לנספחות המסחרית בסאו פאולו בכתובת:  saopaulo@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

צחי רייך

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל