תנופת פיתוח נמלי הים בפרו נמשכת גם הלאה מנמל לימה

בצל המשבר הגדול שמתפתח בימים אלה בענף השינוע וההובלה הימית בעולם, בפרו ממשיכות להתקדם כמה תכניות שאפתניות של בניה ושדרוג של נמלים ימיים.

אחד מהפרויקטים שהפך מפרויקט ממוצע לשאפתני למדי בחודשים האחרונים הינו לשדרוג נמל Chancay הממוקם 78 ק”מ צפונית לבירה לימה. החודש הסתיים סקר תכנון שנועד לעדכן את התכנית המקורית של החברה המתפעלת את הנמל – הסינית Cosco Shipping Ports. במידה והמתווה החדש יאושר, לנמל צפויה להתווסף יכולת עבודה עם מטען בצורת מכולות, עבורן ייבנו 2 טרמינלים ייעודיים מתוך 4 טרמינלים סך הכול שיוקמו בהשקעה כוללת של כ1.1 מיליארד דולר. הטרמינלים שאינם למכולות ישמשו בעיקר לתוצרת חקלאית, וכמו כן ייבנו 2 שוברי גלים להגנה על טרמינלים 2-4 ורציף חלופי להגנה ושמירה על הרציפות התפקודית של הטרמינל הראשי מס’ 1.

המטרה היא להפוך את הנמל הזה לחשוב ברמה של אמריקה הלטינית כולה ולא רק פרו, וכראיה לכך קיבולת הנמל הכוללת צפויה להיות 1.5 מיליון TEU בשנה, מה שנכון להיום היה מציב אותו במקום ה11 בכל אמריקה הלטינית מבחינת קיבולת. ומתי באמת כל זה צפוי להתממש? ראשית כל יש לאשר את התכניות, וזה צפוי בחודש יוני השנה. במצב עניינים זה הנמל צפוי להתחיל בפעילות מסחרית מלאה במהלך 2023.

במהלך שנת 2020, ובכפוף להתפתחות התופעה העולמית אשר נכון לכתיבת שורות אלה מעיבה על כל פעילות הסחר הבינלאומי, נספחות פרו מתעתדת לארגן את ה”Port Show”. מדובר ברוד-שואו של חברות ישראליות למפגשים עם מקבלי ההחלטות של החברות המפעילות את הנמלים החשובים ביותר שנבנים או משודרגים בימים אלה בפרו. בהינתן אישור המתווה לגבי נמל Chancay, הוא צפוי להיות בין המטרות בפעילות.

כל חברה ישראלית שיש לה פתרון רלבנטי לנמלים מוזמנת לפנות כבר מעתה לנספחות על מנת שניקח אותה בחשבון כאשר הפעילות תוכל לצאת אל פועל.

צור קשר עם:

לאו (אריק) מקוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל