כבר לא צריך לחפש הזדמנויות סייבר בפרו מתחת לשטיח

הפגיעות של התעשייה בפרו להתקפות קיברנטיות עולה בצורה חדה, וכבר קשה להתעלם כמו בעבר מהנזקים של התקפות אלה.

cyber

בין אפריל לספטמבר 2019 חברות פרואניות סבלו ממעל ל- 3 מיליארד ניסיונות להתקפות סייבר.

רוב חברות אלה מגיעות מהתחום הפיננסי, וכתגובה הן מתחילות לייעד יותר ויותר תקציבים לנושא – שוק האבטחה בסייבר בפרו צפוי לגדול לכדי 220 מיליון דולר בין 2020 ל2021, וההערכה היא שכ6% מהחברות במשק יגדילו את תקציב ההגנה בסייבר שלהן בשיעורים דרמטיים למדי של 25% ומעלה בשנה הקרובה. מה שעוד מגביר את הצורך בהגנה הוא הטרנספורמציה הדיגיטלית המואצת שעוברות הרבה חברות בפרו בשנה-שנתיים האחרונות, אשר קצב הגברת ההגנה לא תואם אותה.

בכל הנוגע למגזר הציבורי/בינלאומי –

בפברואר 2019 פרו הצטרפה ל”אמנת בודפשט”, האמנה הבינלאומית הראשונה שמטפלת בתופעת פשעי מחשב באינטרנט על ידי תיאום בין מערכות החקיקה של המדינות החתומות ושיפור שיתוף הפעולה ביניהן.

כמו כן הקונגרס הפרואני חוקק בשנים האחרונות מספר חוקים המטפלים בנושאים נקודתיים בתחום, ומכוונים אמנם הרבה יותר להגנת מידע של הפרט מאשר מידע מסחרי ו/או של חברות, אבל זו התחלה. ובקנה נמצא “חוק סייבר” כולל יותר שהתקווה היא שיאושר עוד בתקופת הממשל הנוכחי, קרי בשנה הקרובה.

הפער בפרו בנושא סייבר מתבטא הן בהיבט מוצרים והשירותים והן בהיבט כוח האדם: הכשרת בעלי מקצוע לכל תחומי ההגנה בסייבר נדרשת מאוד. בהיבט המוצרים – הפתרונות שמוצעים בפרו הינם פעמים רבות ברמה בסיסית למדי ביחס לשאר העולם: לדוגמא, בנושא הגנה בענן בשוק הפרואני ניתן למצוא פתרונות כמו fortigate, VM Ware, VMX, Hyper-V  ודומים. החברות המקומיות אשר מייצגות פתרונות אלה מציעות אותן כמעט ללא שום יתרון יחסי או דיפרנציאציה ביניהן, וזה מהווה הזדמנות לכל מי שיכול להציג משהו שונה, מתקדם יותר ותחרותי לכך.

התרבות הפרואנית אינה מאוד פתוחה, בלשון המעטה, לחשיפת הפגיעות של חברות להתקפות סייבר, אבל מהמעט שידוע בציבור ישנה הבנה שהבעיה הינה אמיתית ומתעצמת. בין צורות הפגיעה הנפוצות ביותר אפשר למנות מושגים כמו ransomware, phishing, cryptojacking, כאשר הphishing נחשב ל”מצליח” ביותר. עובדה זו מתחברת היטב לנושא המודעות הנמוכה בקרב הציבור לסכנה הטמונה ב”חוליה האנושית” בשרשרת.

למרות התרבות הסגורה בנושא, חברה אשר מעוניינת להצליח להטמיע פתרונות הגנה בסייבר בפרו צריכה לחתור לאפשרות לבצע הדגמות וסימולציות חדירות למיניהן, מה שיכול לסייע מאוד למכירה אפשרית. חברה פרואנית לא פעם תצפה שהדגמות אלה יתבצעו ללא תשלום מצידה, ובהחלט כדאי לשקול להיענות לכך, ולקוות שמגמת הגדלת התקציבים לרכישת פתרונות כאשר החדירות מתגלה, תימשך.

חברות ישראליות אשר מעוניינות לאתר שותפים ולקוחות בפרו להטמעת פתרונות סייבר מוזמנות לפנות לנספחות המסחרית.

צור קשר עם:

לאו (אריק) מקוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל