משלחת ישראלית פוגשת את תעשיית המכרות בברזיל

השבוע אירחנו בברזיל משלחת ישראלית של 8 חברות שהגיעו על מנת לפגוש את תעשיית המכרות בברזיל. תעשיית המכרות בברזיל היא אחת התעשיות הגדולות והחזקות במדינה האחראית על 5% מה- GDP של הכלכלה הברזילאית, אבל את כל זה כבר סיפרתי לכם בבלוגים קודמים.

התעשייה הזו באופן מעט מפתיע הופכת להיות תעשייה צרכנית לחדשנות וטכנולוגיות. מדובר בתעשייה מסורתית ועתיקת ימים אך עם זאת עם ראייה קדימה להפוך ולהיות מועילים יותר, רווחיים יותר והחשוב מכול, להפוך לתעשייה בטוחה יותר. האסונות שקרו במדינה בשנים האחרונות, אסון בורמדיניו ואסון מריאנה שגבו מאות קורבנות, פגעו בסביבה אקולוגית ויצרו נזקים ארוכי טווח לקהילת באזור המכרות, היו גם נקודת תפנית חשובה להנהלה של חברות הענק האלה. האתגרים הפכו להיות צרכים שהפתרון להם קיים בטכנולוגיה. יותר ויותר חברות ברזילאיות פותחות את השערים לצעירים, קשובים לחידושים ומנסים למצוא את הדרך להטמיע ולהשתפר.

כשראינו את כל ההתפתחויות האלה ידענו שאנחנו, הנספחות הכלכלית של ישראל בברזיל, חייבת להיות חלק מהשינוי. בישראל קיימות חברות בתחומים מגוונים, שיכולות לפתור אתגרים שונים אם הם רק יידעו עליהם.

החברות הישראליות יחד עם שגריר ישראל בברזיל מר. יוסי שלי

בסיוע של מכון הייצוא גייסנו 8 חברות ישראליות מתחומים שונים: ביטחון, אנרגיה, מים, תקשורת, AI , אלה הגיעו לברזיל לפגוש שחקנים מהתעשייה. בביקור ערכנו סמינר עסקי יחד עם התאחדות התעשיינים של מדינת מינאס ג’ראיס, מדינת המכרות בה נערך הביקור. הסמינר היה בנוכחות שגריר ישראל בברזיל מר. יוסי שלי. לאחר מכן ביקרנו ב-4 חברות המדורגות בין 10 החברות הגדולות והמובילות בתחום. פגשנו את ההנהלה של חברת Anglo Gold Ashanti המתפעלת מכרות זהב, ערכנו סיור וירטואלי במכרה מתחת לאדמה. פגשנו את RHI Magnesita שם ראינו את התהליך של עיבוד חומרי הגלם, ביקרנו ב- CSN ולסיום שמענו מחברת המכרות הגדולה ביותר בברזיל- Vale על האתגרים של התעשייה. בכל אחד מהביקורים הציגו החברות הישראליות את הטכנולוגיות שלהם ויצרו עניין רב.

ביקור במפעל של RHI Magnesita

בנוסף ערכנו אירוע נטוורקינג בMining Hub, ליבה של החדשנות במכרות. מעבדת מכרות חדשה שכל מטרתה הוא למצוא פתרונות טכנולוגיים לאתגרים של התעשייה בתחום. המעבדה ממומנת על ידי כ- 27 חברות מכרות שונות בברזיל.

המסקנה מהביקור וההיכרות הקרובה עם החברות המובילות בתחום היא שהפוטנציאל לשת”פ עם ישראל הוא רחב, אפשרי ויש לדחוף אותו קדימה. יותר מתמיד התעשייה הזו פתוחה לשמוע ולהטמיע פתרונות שייענו על הצרכים המורכבים שלה.

אנו נמשיך לעקוב אחרי תוצאות הפגישות שהיו השבוע, אם גם אתכם זה מעניין ויש לכם פתרון שיכול להתאים למכרות, אתם מוזמנים לפנות אלינו.

תודה גדולה לאביב ברקוביץ’ וסמנתה קלזקין ממכון הייצוא על שיתוף פעולה פורה שבזכותו כל הפעילות יצאה לפועל

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל