הביקור העסקי החשוב ביותר השנה מקולומביה – משלחת בראשות נשיא תאגיד GRUPO SURA

ביקור המשלחת בראשות מנכ”ל תאגיד GRUPO SURA, אליו התלווה מנכ”ל BANCOLOMBIA ו-5 סגני נשיאים של התאגיד והבנק\ הינו ללא ספק הביקור העסקי החשוב ביותר השנה שהנספחות הכלכלית בבוגוטה יזמה בשנה האחרונה. David Emilio Bojanini, מנכ”ל תאגיד GRUPO SURA, ו-Juan Carlos Mora, מנכ”ל BANCOLOMBIA, מדורגים בעיתונות המקומית המנכ”ל השני והשלישי בחשיבותם במשק הקולומביאני.

הביקור הוא תולדה של פעילות מתמשכת אל מול שתי חברות יעד אלו, אשר יצרה צבר של חברות ישראליות אשר הצליחו להכניס את מוצריהם לבנק ולתאגיד שהביא את ההנהלה להחליט להגיע ארצה על מנת לראות מקרוב את המקור לטכנולוגיות שהתחילו להכנס לשימוש בתאגיד ובבנק. מטרת הביקור המרכזית של הביקור הייתה לבחון האם התאגיד והבנק שבבעלותו, ירצו לקחת צעד אסטרטגי אל מול האקוסיסטים הישראלי ובאיזו צורה – השקעות, יצירת שותפויות אסטרטגיות, פתיחת משרד איתור טכנולוגיות וכדו’.

GRUPO SURA  או בשמו המלא, Grupo de Inversiones Suramericana, הינו התאגידים החזק ביותר שיש לקולומביה להציע והינו מה שנקרא תאגיד “מולטי לטיני” בגלל עסקיו הרבים ברחבי אמל”ט. התאגיד הוא התאגיד היחיד מאמל”ט שהינו חלק ממדד ה-DOW JONES SUSTAINABILITY INDEX , בבעלותו חברות הביטוח, פנסיה והבנקאות הגדולות בקולומביה. מעבר לכך התאגיד מחזיק פורטפוליו גדול מאוד בתחום האחזקות ומתמחה בהשקעות אסטרטגיות. הרווח הנקי של הקבוצה בשנה שעברה עמד על כמעט 7 מיליארד דולר. התאגיד אחראי על 8% מהתל”ג של קולומביה ומעסיק כ-150,000 עובדים.

בנק BANCOLOMBIA, הבנק הגדול ביותר בקולומביה (הבנק שווה בגודלו ל- 3 הבנקים הגדולים בקולומביה שאחריו ברשימה) המנהל את כספם של 13 מיליון בתי אב בקולומביה ודיווח בשנה שעברה על רווח של כ-800 מיליון דולר. בבעלות הבנק גם מספר בנקים במרכז אמריקה.

הנספחות המסחרית ארגנה למשלחת לו”ז שכלל פגישות עם בכירים במגזר הציבורי ולו”ז עמוס של פגישות וסיורים בקרנות השקעות,חברות סייבר, תקשורת, פינטק ו-IT. הביקור היה מוצלח וכבר מתוכננות 2 משלחות המשך לביקור, דרגי הביצוע של התאגיד והבנק אשר יגיעו לממש את הרצון של המנכ”לים לקדם מהלך אסטרטגי את מול ישראל.

צור קשר עם:

ארז זיונץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל