מקסיקו – חברת אוטומוטיב מובילה פותחת משרד חדשנות בארץ

 כחלק מפעילות הנספחות הכלכלית, אנו עמלים על יצירה וחיזוק קשרים עם חברות אותן הגדרנו חברות יעד, חברות העומדות בקריטריונים הבאים:

1.      הכנסות של מעל 300 מיליון דולר בשנה

2.      חברה אשר פועלת בשוק תחרותי ודינמי

3.      חברה יצואנית, כלומר פועלת גם מחוץ לשוק המקסיקני

4.      חברה שבה יש לנו גישה להנהלה הבכירה, ושיש עניין אמיתי מצד ההנהלה לבצע מהלכים של השקעות במו”פ והטמעת טכנולוגיות

5.      פועלת בסקטור בו לחברות הישראליות יש טכנולגיות חדשניות ורלוונטיות

דוגמא לפעילות מול חברת יעד הינה העבודה שנעשתה מול חברת Rassini, קשר שהחל לפני שלוש שנים וממשיך להניב לנו פירות יפים. 

Rassini, חברת אוטומוטיב המפתחת ומייצרת מערכות מתלים ומערכות בלמים ליצרניות הרכב הגדולות בעולם, ביניהן: Tesla, Maserati, Toyota, Audi, GM, Ford, Fiat y Chrysler. חברה העומדת בסטדרטי הייצור הגבוהים ביותר עם הכנסות של מעל מיליארד דולר בשנה. כלומר פרופיל החברה עונה על כל הפרמטרים אותם הגדרנו.

בפגישה הראשונה עם מנכ”ל החברה, פגישה בה לקח חלק שגריר ישראל במקסיקו דאז, מר יונתן פלד. פרש בפנינו המנכ”ל את החזון שלו עבור החברה לשנים הקרובות. המנכ”ל, מר אוחניו מדארו, הינו אדם יוצא דופן, השואף להנחיל ערכי מצוינות בחברה ומעורב בפרטי פרטים בכל חטיבה ומחלקה.

בפגישות העבודה שלאחר מכן, התחלנו בתהליך סקאוטינג (איתור ובחינת טכנולוגיות ישראליות) יחד עם צוות המהנדסים הבכיר של החברה, שנעשה בשיתוף עם הרשות לחדשנות, עם מכון הייצוא ועם מספר קרנות הון סיכון.

לאחר תהליך הסקאוטינג, ההנהלה הבכירה השתכנעה שהטכנולוגיות הישראליות יסייעו לה בשיפור מערכות המתלים הקיימים ובפיתוח חלקים נוספים, וכן בייעול תהליכי הייצור במפעלים.

היה ברור שכדי להתקדם באופן משמעותי, חשוב שמנכ”ל החברה יבקר בארץ, ביקור אשר אורגן על ידי הנספחות הכלכלית במקסיקו, שכלל שבוע שלם של פגישות עבודה עם  קרנות הון סיכון, עם חברות מבוססות וסטארטפים ישראלים, היכרות עם האקוסיטסם הישראלי ופגישות עם רשות לחדשנות. באחד הראיונות שלו לפורבס, אף ציין בחיוב את מה שראה בישראל. 

לאחר תריסר פגישות של הנספחות הכלכלית עם בכירי החברה ועוד ארבעה ביקורי עבודה בארץ של אותם בכירים מהחטיבות השונות בקבוצה, שיתופי הפעולה והחוזים החלו להיתחם עם החברות הישראליות, עסקאות הנאמדות בכמה מיליוני דולרים. הצעד הבא מבחינתנו היה המשך חיזוק הקשרים המסחריים של החברה עם האקוסיסטם בישראל, בדמות פתיחת משרד חדשנות של Rassini בארץ, משרד אשר יהיה אמון על יצירת שת”פים עם חברות ישראליות, על זיהוי טכנולוגיות ישראליות רלוונטיות ועידוד פרוייקטי מו”פ משותפים. ואכן, לאחר הרבה מאד מאמצמים וליווי צמוד של הנספחות, כולל סיוע בהוצאת ויזת מומחים, חיבור עם פירמות עו”ד שיסייעו בצד המשפטי, איתור משרד בארץ ועוד, התבשרנו שחברת Rassini פתחה משרד בארץ. 

לפני כשבועיים, בפגישה משותפת עם המנכ”ל אוחניו, הפעם עם שגריר ישראל החדש במקסיקו, מר צבי טל, לקח אותנו המנכ”ל לסיור במשרדים, ובאחד מהם מפה עולמית ובה מופיע האות R בכל אחת מהמדינות שבהן פעילה Rassini, והפעם גם על ישראל הופיעה האות R. בעוד אוחניו אומר לנו “זאת התוצאה של העבודה שלכם, ואנחנו ומודים לכם על כך“.

שגריר ישראל במקסיקו, מר צבי טל, לצד המפה ובה משרדי Rassini ברחבי העולם

בישראל פועלים למעלה מ-300 משרדי מו”פ וחדשנות של חברות רב לאומיות, רובם של חברות מארה”ב, אירופה, וסין. זהו משרד החדשנות הראשון מסוגו של חברה מקסיקנית בישראלואנו במגעים מתקדמים מול חברה נוספת.

ליצירת קשר עם הנספחות, שלנו לנו מייל ל- mexico@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

אוריאל רביב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל