מכרות, מה היה לנו ב-2019 ומה מתוכנן ל2020

על תחום המכרות בברזיל סיפרנו לכם השנה בכמה הזדמנויות בבלוג שלנו ובפעילויות שהבאנו אליכם. יחד עם מכון הייצוא החלטנו כי ב- 2019 תחום המכרות יהיה פרויקט חשוב שיביא את התעשייה הישראלית להבין את הפוטנציאל שבו ובמקרה שלנו את התעשייה בברזיל להכיר את הטכנולוגיות והחדשנות שיש לישראל להציע לה, לשפר את הביצועים, לייעל את התהליכים, לסייע באבטחה ולחסוך לה הרבה כסף.

תחום המכרות הוא אחד הסקטורים הבסיסיים ביותר בכלכלה הברזילאית, הוא מהווה 5% מתוך ה- GDP של המדינה הענקית הזו המדורגת ככלכלה השמינית בעולם. מדובר בסקטור ותיק, מסורתי עם קונוטציה לעולם הישן, אך הוא עדיין מרכזי בברזיל ומהווה פרנסה למעל ל- 180,000 תושבים באופן ישיר ועוד כ- 2.2 מיליון באופן עקיף.

בשנה וחצי האחרונות אנחנו מתחילים לראות את השינוי בתעשייה, נראה כי גם האתגרים איתם מתמודד בתחום הזה קוראים לטכנולוגיות להביא את הפתרון. באופן מעט מפתיע החל לצמוח מתוך התחום הצורך לחיפוש אחר חדשנות וטכנולוגיה למתן מענה לעבודה השוטפת של המכרה ושל החברות שמנהלות אותו. כצעד ראשון הקימו מעל ל- 12 החברות הגדלות ביותר בתחום המכרות בברזיל ובתוכם Vale הוותיקה, מעבדת חדשנות במדינת מינאס ג’ראיס. המעבדה עתידה לתת מענה חדשני לאתגרים ישנים כך שלכל החברות שמהוות חלק באותה מעבדה יש גישה לפתרונות שימצאו. מי שהקים וניהל את המעבדה, גוסטבו רוקה, קיים איתנו וובינר לחברות הישראליות וסיפר על ההזדמנויות בתחום.

לאחר מכן קיימנו אנחנו וובינר נוסף לחברות הברזילאיות החברות במעבדת החדשנות בו סיפרנו להם על הפתרונות הישראלים ו3 חברות ישראליות נבחרו להציג את המוצרים שלהם.

באפריל השנה, הגיעה לישראל משלחת מחברת המכרות Nexa שגם הקימה בעצמה פרויקט לאיתור פתרונות טכנולוגיים למכרות שהיא מנהלת בברזיל ופרו. המשלחת הגיעה על מנת לבחור טכנולוגיות לתוכנית שהיא מפעילה החברות הנבחרות הגיעו לברזיל לעשות פיילוט מממון על ידי החברה ולאחר הפיילוט נבחנת רכישת הפתרון.

ברבעון האחרון של השנה, בחודש ספטמבר הגיעו 5 נציגים של חברות ישראליות למינאס ג’ראיס, ביקרנו בתערוכת Eposibram שם ערכו החברות פגישות עסקיות, ביקרנו בחברת CSN ובאתר של חברת Vale. במהלך 3 ימים קיבלו החברות הישראליות את הבמה להציג את מוצריהם לשותפים רלוונטיים ולראות את התעשייה בברזיל.

ומה מחכה לנו לשנה הבאה?

אנחנו ממשיכים לראות בתחום המכרות כתחום מרכזי וחשוב ולכן כבר בינואר 2020 אנו מתכננים לו”ז למשלחת חברות ישראליות שתגיע לברזיל לשבוע בו נבקר בחברות מרכזיות ונראה את התעשייה בברזיל. יחד עם ענף מים ומכרות במכון הייצוא אנו קוראים לחברות ישראליות המעוניינות לקחת חלק במשלחת כזו ליצור אתנו קשר בהקדם.

בינתיים כמה תמונות מהביקורים בחודש ספטמבר.

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל