איך למדו הברזילאים על יין ישראלי

בשנת 2017 במסגרת הסכם הסחר החופשי בין ישראל למדינות המרקוסור, הגיע מס הייבוא על היין הישראלי המיוצא לברזיל ל0%. עובדה זו מהווה פוטנציאל גדול ליין ישראלי במדינה הגדולה שכן הוא יכול להוות תחרות אל מול היינות המיובאים מהיבשת הלטינית. הנספחות  הכלכלית בריו דה ז’נרו לקחה את הנושא כפרויקט להכיר לברזילאים את היין הישראלי ולהביא אותו אל המדפים בסופר, לאירועים ולמסעדות.

מאז אותה שנה, יחד עם מכון הייצוא מקיימת הנספחות אירועי טעימות יין עם סומלייה מומחה המציג יקבים שונים בכל פעם. כפרויקט הוחלט על כמה אירועים בשנה המתקיימים עם שותף מקומי לקהל מומחים מקצועיים, חובבי יין, מובילי דעה, יבואנים, וקנייני רשתות ויש לא מעט כאלה בברזיל בה הקהילה הזו רק גדלה.

מעבר לשותפות עם יערה שמעוני ממכון הייצוא האמונה על התחום אנו משתפים פעולה עם ארגון הסמולייה המקומי (ABS) הנמצא בכל אחת מהמדינות בברזיל כך יחד אנחנו מגיעים אל הקהלים הנכונים והמקצועיים בתחום וגורמים להם להתאהב בטעם הישראלי האותנטי.

אז איפה היינו עד היום?

בשנת 2017 התארחנו בגויאניה בירת מדינת גויאס, בלו הוריזונטה בירתה של מינאס ג’ראיס וקורוטיבה בירת פרנה, שם הצגנו לראשונה את השינוי במיסי הייבוא ואת היינות הישראלים.

בשנת 2018 בחרנו בפלוריאונפוליס בירת סנטה קטרינה הדרומית לאירוע אקסקלוסיבי בנוכחות שגריר ישראל מר. יוסי שלי ומאוחר יותר בעיר בה אנו פועלים- ריו דה ז’נרו. כאן קיימנו אירוע כחלק מפסטיבל אוכל ויין המתקיים בעיר מידי שנה בחודש אוגוסט, האירוע היה במלון היוקרתי הוותיק Copacabana Palace והאירוע היה בהנחיית הסומלייה הבכיר בברזיל מר. קרלוס קברל.

בשנת 2019 החלטנו להגיע לשלושה יעדים: התארחנו באירוע מצומצם וייחודי בארגון הסומלייה הברזילאי בריו, ערכנו טעימות כחלק מאירועי טעימות יין בעיר בסאו פאולו והצפנו עד לסלבדור לאירוע טעימות עם שותפינו הוותיקים.

בכל האירועים הסקרנות של קהל אוהבי היין היה גדול מאוד וההיענות בהתאם. כולם רצו לטעום את היין מהארץ שכלל לא ידעו כי מייצרת יינות. יין ישראלי נשמע לברזילאים אקזוטי וייחודי וכך גם היו התחושות לאחר הטעימות. האירועים הביאו ללא מעט רכישות על ידי יבואנים מקומיים וכיום ניתן למצוא יינות ישראלים על המדפים בברזיל.

גם בשנת 2020 נמשיך להכיר את היין הישראלי לחובבי היין הברזילאים בתמיכה מלאה של מכון הייצוא והשותפים המקומיים. רוצים לדעת מה היעד הבא? תמשיכו לעקוב.

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל