הבנק הבין אמריקאי לפיתוח מחפש יועץ סייבר ישראלי שיצטרף לשורותיו

הבנק הבין אמריקאי לפיתוח פרסם מכרז להעסקה של יועץ ישראלי תחת הקרן במימון משרד הכלכלה והתעשייה ומערך הסייבר הלאומי. היועץ מתוכנן לתמוך באפיון צרכי סייבר של פרויקטי ההלוואה של הבנק ולהוביל את מהלך הטמעת תחום הגנת הסייבר בפעילות הארגון.

הבנק הבין אמריקאי לפיתוח (IDB) פרסם אתמול מכרז למשרת יועץ סייבר במטה שלו בוושינגטון הבירה. התפקיד הינו במטה הבנק בעיר ולישראלים צפויה העדפה לאור העובדה כי מדובר בעבודה תחת הקרן הישראלית בבנק. מועד הגשת מועמדות ראשונית הינו ב-11 באוקטובר, 2019, 11:00 בבוקר שעון ישראל.

היועץ שיבחר יפעל לקידום נושאי סייבר מסדרונות הבנק במטרה לסייע לו לזהות פערים ולתת להם מענה במסגרת פרויקטי ההלוואה שלו. זהו תפקיד ייחודי בתחום הולך המתרחב בזירת הפיתוח אשר יאפשר ליועץ לרכוש קילומטרז’ בזירה ייחודית ולהיות בחזית הנושא מטעם הגופים הבין לאומיים לפיתוח. הבנק הבין אמריקאי לפיתוח, מעבר להיותו גורם מלווה למדינות, משמש עבורן כמקור ידע ובניית יכולות לביצוע מהלכים מושכלים ונכונים באמצעות התקציבים שלו. הוא מלווה את הפרויקטים להם הוא מעניק מימון ומכין את הקרקע להלוואות נדרשות עבור פרויקטים עתידיים. זהו גוף הפיתוח הגדול ביותר באמריקה הלטינית עם פרויקטים בסכום כולל של כ-47 מיליארד דולר, לו נגיעה לכל מוסדות השלטון בכל מדינות היבשת.

פירוט התפקיד

  • תמיכה בתכנון, יישום וייעול היבטי הגנת סייבר בפעילות הפיתוח של הבנק במדינות אמריקה הלטינית.
  • תמיכה במאמצי הגנת סייבר במדינה או במגזר הפרטי על ידי מתן ייעוץ טכני הקשור לכל היבט של מדיניות הגנת סייבר תקינה, כולל שימוש בפרויקטים של ייעוץ חיצוני אשר יסייעו בהערכת מוכנות ושיפור תוכניות עבודה.
  • ארגון שיתוף ידע, שיח מדיניות ומשימות אימונים, קורסים ואירועים בישראל ובמדינות רלוונטיות אחרות במסגרתם קובעי מדיניות ומנהלי אבטחת סייבר מאמריקה הלטינית ילמדו מהניסיון של המדינה המארחת ואחד מהשני.
  • תמיכה בפעילויות פיתוח בינלאומיות, לאומיות, מגזריות, ובריאות סייבר בנקאית נוספות כמו מחקר ויצירת ידע.

ידיעת ספרדית ברמת תקושרת בסיסית לפחות הינה בגדר חובה. פרטים מלאים בנוגע למשרה כמו גם לינק להגשה ניתן למצוא בעמוד פרסום המשרה בבנק.

משרד הכלכלה והתעשייה ומערך הסייבר פותחים שווקים חדשים לחברות ישראליות

הבנק הבין אמריקאי לפיתוח פועל כבר מספר שנים יחד עם משרד הכלכלה והתעשייה ומערך הסייבר הלאומי לקידום מוכנות ויכולות סייבר באמריקה הלטינית. היבשת עוברת דיגיטליזציה מואצת ולמדינות רבות אין את היכולות והמנגנונים הדרושים כדי להבטיח הגנת סייבר ובטחון מידע ראויים. הקרן אשר הקימו שני משרדי הממשלה בתרומה משותפת נועדה לחלוק את הידע הישראלי עם הגורמים הרלוונטיים ביבשת, ליצור את המודעות הנחוצה, ולתת את הכלים הנדרשים כדי שהמדינות יתחילו לתת מענה לפער. בזכות הקשר שנוצר בעקבות התמיכה הישראלית, נסללת הדרך לשיתופי פעולה מעמיקים בתחום הסייבר באותן המדינות, ונבנית תשתית למעורבותם של שחקני סייבר ישראלים במאמצי הקמת יכולות סייבר במדינות אמריקה הלטינית. מעבר למטרה החשובה של תמיכה במדינות מתפתחות, זהו מהלך לחיזוק קשרי סחר עם מדינות בסקטורים בהם לישראל מובילות מובהקת.

הנספחות הכלכלית-מסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בוושינגטון, יחד עם מערך הנספחים המסחריים ויחידת המוסדות הפיננסיים הבינלאומיים ואפריקה במנהל לסחר חוץ, פועלת לאיתור הזדמנויות עסקיות לחברות ישראליות במוסדות הפיננסיים הבינלאומיים, ופועלת לשילוב גורמי תעשייה מובילים בפעילות מוסדות אלה ברחבי העולם.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לנספחות המסחרית-כלכלית בוושינגטון בכתובת – yonatanb@israeltrade.gov.il וכן ניתן לקרוא פרטים על העבודה מול מוסדות פיננסיים בינלאומיים בחוברת של משרד הכלכלה והתעשייה לנושא.

בנוסף, ניתן לעקוב אחר עדכוני הנספחות המסחרית-כלכלית בוושינגטון בעמוד ה-LinkedIn שלה.

 

 

צור קשר עם:

יפעת אלון-פרל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל