“לימה 2019” – המשחקים הפאן אמריקאים

לימה 2019” – המשחקים הפאן אמריקאים – הוא אירוע הספורט הגדול בהיסטוריה של פרו.

אירועי ספורט גדולים הם מעמדים חשובים לא רק בפן הספורטיבי, אלא גם מבחינת השפעות פריפריאליות כמו עירור מודעות ושיח בנושא מסוים. ואין כמו אירוע בינלאומי שבו ספורטאי צמרת בעלי מוגבלויות מ41 מדינות מגיעים למקום אחד. זה מה שיקרה בלימה בשבוע האחרון של חודש אוגוסט.

panamericanos

מדובר באולימפיאדה של יבשת אמריקה-רבתי, בה משתתפות 41 מדינות משתי היבשות, ברובן עם מיטב הספורטאים שלהן שאף מנסים לקבוע בתחרויות אלה את הקריטריון להשתתפות במשחקים האולימפיים בטוקיו בשנה הבאה. וכמו המשחקים האולימפיים עצמם, ישנם משחקים נפרדים לספורט הפראלימפי, אשר יתחילו ב23 באוגוסט, כשבועיים לאחר תוך המשחקים ה”רגילים”.

https://www.lima2019.pe/en

על האירוע הישראלי לרגל המשחקים

שגרירות ישראל בפרו בשיתוף פעולה עם הנספחות המסחרית, החליטו לנצל את האירוע החד-פעמי הזה בתולדות פרו, ואת המודעות והשיח הציבורי שאירוע כזה יעורר, על מנת לערוך אירוע שהוא גם תדמיתי-שיווקי וגם עסקי (וכאן החלק של הנספחות המסחרית) ראשית לקידום הנושא בכלל, שנית לקידום ישראל כמדינה שיש לה מה להציע בנושא (בפן התדמיתי-שיווקי), וכן גם לקידום עסקי של פתרונות ישראלים ספציפיים אל מול שותפים עסקיים פוטנציאליים בפרו, ואף מתוך פוקדי המשחקים הפאן אמריקאים מרחבי שאר המדינות המשתתפות.

במסגרת האירוע תינתן במה למספר חברות ישראליות שיציגו, הן באופן פיזי והן באופן וירטואלי מישראל, את פתרונותיהן. פתרון כזה זה יכול להיות כל דבר שנוגע לעולם הנגישות, החל מפיצ’ר כלשהו שמנגיש מוצר או שירות של החברה שבמקור תוכנן עבור כלל האוכלוסייה, ועד לפיתוחים ייעודיים שמכוונים ב100% לקהל היעד של בעלי מוגבלויות.

קהל היעד של האירוע יורכב מכ- 100 איש מגופים שהם בגדר שותפים אסרטגיים לאירוע כמו הוועדה המארגנת של המשחקים, עיריית לימה, מכון הייצוא של פרו ADEX, וכן מוזמנים מגופים ממשלתיים נוספים רלבנטים, גופים מוניציפליים אשר מקבלים החלטות בנושא כל אחד בגזרתו, גופי השקעה, אקדמיה וכמובן גורמים עסקיים מהמגזר הפרטי שיכולים לשמש כלקוחות או מפיצים של פתרונות אלה. עם כל אלה ייערכו בחלקו השני של האירוע מפגשי B2B ייעודיים עבור החברות הישראליות שיגיעו.

זרקור על השוק הפרואני (או: אז למה לי לימה?)

מעבר להזדמנות שטומן בחובו אירוע ספורטיבי עצום-מימדים שכזה שנערך בלימה, צריך לזכור שהמודעות הגוברת והולכת לנושא לא פוסחת גם על מדינות כמו פרו. רבים, כולל כותב שורות אלה, מופתעים לגלות ששיעור האנשים באוכלוסיה שמוגדרים כבעלי מוגבלות כזו או אחרת עומד בעולם כולו על סביבות ה10% מהאוכלוסייה. (ורק בפרו מדובר במשהו כמו 3 מיליון איש).

והמודעות לצורך בהתאמות הנדרשות לציבור זה במרחב הציבורי הפיזי, גולשת בשנים האחרונות גם למרחב הקיברנטי. כמו שאלה מבינינו שאין להם מוגבלות כלשהי חיים את חייהם יותר ויותר בעולם הדיגיטלי, כך יש צורך גם להתאמה והנגשה של פתרונות טכנולוגיים רבים מעולמות אלה.

המודעות קיימת, אך המצב בפרו עדיין טעון שיפור רב מבחינת רגולציה ופתרונות בשטח, ומכאן ההצדקה לקיום אירוע שכזה – העובדה שהן מבחינה טכנולוגית והן מבחינת הרגולציה המעודדת ומאפשרת את קידום ופיתוח הטכנולוגיה הזו, כולל את מסחורה, ישראל הינה מדינה מובילה שבהחלט יכולה להוות סמן ימני למדינות כמו פרו בנושא.

אם ניקח כדוגמה תחום אחד “חם” בעולמות ההנגשה – הנגשת אתרי ופלטפורמות אינטרנט – בירור שלנו אל מול המועצה הלאומית הפרואנית לשילוב אנשים בעלי מוגבלויות, היושבת תחת המשרד הממשלתי לענייני נשים ואוכלוסיות מוחלשות, הביא להבנה שאמנם קיימת בפרו רגולציה, לפחות על המגזר הציבורי, אך האכיפה לא ממהרת להתקדם באותו הקצב.

קיימים חוקים לכל דבר, הן חוק לגבי הנגשה בכלל והן חוק שנגזר מחוק זה ספציפית לגבי הנגשת הגישה לאינטרנט, וקיים אפילו גוף בתוך משרד ראש הממשלה הפרואני בדמות “ממשל דיגיטלי” שאחראי לאכוף בין השאר נושא זה. אך בעוד של19 מתוך 19 משרדי ממשלה יש אתר בפורמט הנדרש של ה”ממשל הדיגיטלי” הזה, רק ל-3 יש גרסה מונגשת.

מעניין לדעת שהסיבה שניתנה על ידי 16 המשרדים שאין להם אתר נגיש היא ש”ממשל דיגיטלי” לא הבהיר להם את הקווים המנחים לכיצד עושים זאת, וכעת נשכרו שירותי חברת ייעוץ זרה על מנת להטמיע את הנושא ולהדריך את משרדי הממשלה לגבי הקריטריונים להפיכת אתר לנגיש. מיותר לציין שהן בהיבט הייעוץ וההטמעה והן בהיבט הפתרון הטכנולוגי, לתעשייה הישראלית יש לא מעט מה לתת, כולל חברות שעוסקות בנושא זה כלחם חוקן.

אם יש לכם פתרון בתחום ותרצו לקבל חשיפה שיווקית ועסקית נרחבת באירוע שלנו, אל תהססו ליצור קשר עם הנספחות המסחרית בפרו.

צור קשר עם:

לאו (אריק) מקוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל