הנספחות המסחרית בסנטיאגו מביאה את אתגרי הכרייה ישירות אליכם

במהלך הפעילות של הנספחות המסחרית בתערוכת אקספומין נפגשנו עם הנהלת תוכנית החדשנות המשותפת לממשלה ולחברות הכרייה בצ’ילה. תוכנית Expande היא תוכנית חדשנות ציבורית מטעם ארגון Fundación Chile, המקדמת פיתוח של פתרונות מבוססי טכנולוגיה בעלי פוטנציאל גבוה ומחברת אותם לאתגרי הכרייה של החברות הגדולות במשק. התוכנית התוותה מפת דרכים של הכרייה הטכנולוגית 2015 – 2035 ובכך הציבה חזון ארוך טווח והיא שואפת להפוך ליסוד המרכזי בהתפתחות הטכנולוגית של התעשייה.

מטרת התוכנית היא להגדיל את מספר האתגרים הפומביים של תעשיית הכרייה , לזהות ולהפיץ הזדמנויות עסקיות, לשפר את הקשר בין השחקנים במערכת  ולהחזיק מאגר של פרויקטים חדשניים המקדמים את הפיתוח של תעשיית כרייה מונעת-יצוא של מוצרים ושירותים. כדי להגשים את מטרתה התוכנית מנסה לקדם פיתוח של מגזר כרייה תחרותי וגלובלי באמצעות רשת שיתופית המאפשרת ליצור מטרות וחזון משותף בין השחקנים המגוונים בתעשייה, אתגרים ומגבלות שנובעות מאתגרים, פתיחת מרחבים לפתרונות בעלי השפעה גבוהה, מתן ביטחון ויכולת להגיב כדי להאיץ את הפיתוח הפרודוקטיבי של הסקטור.

מה זה אומר בתכלס? שפעם בכמה ימים חברות כרייה גדולות מפיצות דרך התוכנית אתגרים משמעותיים בהם הן נתקלות בפעילות שלהם כדי לקרוא לפתרונות. עד היום בעיות תפעוליות של חברות מסוג זה היו סוד כמוס שהן חששו לחלוק עם הציבור ולכן הגישה אליהם הייתה קשה ובעייתית. היום האתגרים הללו מפורסמים פנימית לחברות מקומיות וזרות והנספחות הצליחה להצטרף למאגר זה. האתגרים מגוונים מאוד ונוגעים בכל תחומי התפעול והעתיד של תחום הכרייה החל מאנרגיה מתחדשת, טיהור מים, אופטימזציה בהתליכים, ניטור ותחזוקה מונעת ועד תוכנות לניטור איכות סביבה. לראשונה יש לחברות ישראליות גישה להחלטות ולאתגרים שמסתובבים במסדרונות הפנימיים של חברות הכרייה הגדולות.

איפה הקאטצ’? תהליך ההגשה הוא מהיר ביותר ונועד למצוא להם פתרונות בהליך מזורז ויעיל. זאת אומרת שלרוב מרגע הפרסום נותרים כשלושה שבועות להגיש את המסמכים הנדרשים כדי להראות את הפתרון המוצע של החברה ומסמכים התומכים בדרישות הבסיסיות. לאחר ההגשה מבוצעת בדיקה והשוואה ביןו ההצעות והטובות שבהן ממשיכות לפיילוט ובדיקה בשטח הלברה שביקשה את האתגר. לרוב החברות הישראליות כבר קיימים מסמכים מתאימים אך לרוב אינן ערוכות לתרגם ולהעביר אותם בזמנים קצרים כאלו. התוכנית מאפשרת גישה לשחקנים בינלאומיים ולהגיש באנגלית את הפתרונות המוצעים ולהיכנס בתהליך מזורז ומהיר לתוך מערכות ענק שיכולות לספק פתרונות ללקוחות משמעותיים. כל שעליכם  לעשות הוא להכין סקירה של הנסיון שיש לחברה בשווקים בינלאומיים כמו גם הסבר ממצה וברור של הפתרונות החדשניים שפיתחתם ולהצטרף לרשימת התפוצה של הנספחות לנושא זה. לאחר שהצטרפתם ומצאתם אתגר שאתם חשובים שאתם יכולים לענות עליו צוות הנספחות ילווה אתכם בתהליך ההגשה ויעשה מה שאפשר כדי לוודא שתהיו בקבוצה הסופית של הפתרונות.

אנו מזמינים חברות ישראליות לפנות אלינו כדי להצטרף לרשימת התפוצה של האתגרים השונים שמפורסמים בצורה שבועית ולצלול איתנו לעולם הכרייה ולאתגריו.

צור קשר עם:

הדר שור

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל