חברות מים ישראליות כובשות את וושינגטון הבירה

משלחת של ארבע חברות טכנולוגית מים מישראל בלוויית מנהל תוכנית ניוטק במשרד הכלכלה והתעשייה ופרופסור מאוניברסיטת בן גוריון הגיעו לקדם טכנולוגיות חדשניות במגוון הזירות הקיימות בעיר.

במהלך השבוע האחרון הגיעה לוושינגטון הבירה משלחת של ארבע חברות ישראליות בעלות פתרונות מתקדמים בתחומי ניהול מים עירוניים. החברות Aqwise, Ayala, TaKaDu,  ו-Utilis הגיעו בהזמנה ייחודית של יחידת המים של הבנק העולמי, להציג את הטכנולוגיות שלהן במסגרת שבוע המים שלו. בנוסף החברות קיימו פגישות בבנק הבין אמריקאי לפיתוח וכן פגישות עם גורמי מים מקומיים. נציגי החברות הציגו במהלך השבוע את פתרונותיהם הטכנולוגיים הן בתערוכה והן על במת הכנס, השתתפו בדיוני עומק על אתגרי המים של העולם המתפתח, ניהלו דיונים בנוגע להזדמנויות עסקיות באמריקה הלטינית ודנו בנוגע לשיתופי פעולה עם תאגידי מים מקומיים באזור העיר וושינגטון. בנוסף לחברות הגיעו לשבוע המים של הבנק העולמי גם מנהל תוכנית ניוטק לקידום טכנולוגיות קלינטק ברחבי העולם במשרד הכלכלה והתעשייה, עודד דיסטל, וכן פרופ’ אילון אדר מאוניברסיטת בן גוריון בנגב.

שבוע המים של הבנק העולמי, אשר מתקיים אחת לשנה, הינו אירוע מקצועי פנימי ואקסקלוסיבי של יחידת המים של הבנק, בו מתכנסים צוותים מקצועיים לדון באתגרי המים של העולם המתפתח ובתוכניות להמשך העבודה. במהלך שבוע זה דואג הבנק לחשוף את צוותיו לטכנולוגיות החדשניות ביותר הקיימות בשוק במטרה לשלב אותן בפרויקטיו ברחבי העולם. לאור המעורבות ההולכת וגוברת של משרד הכלכלה והתעשייה בפעילות של חלוקת ידע ישראלי בפרויקטי הבנק העולמי גורמי מים ישראלים זכו לנוכחות משמעותית בשבוע המים לרבות מימון הגעתו של פרופ’ אילון אדר.

 

כחלק מאירועי השבוע קיימה הנספחות המסחרית בוושינגטון, בשיתוף פעולה עם יחידת ניוטק, אירוע קבלת פנים אקסקלוסיבי בהשתתפות כ-50 בכירים של גורמי מים הפעילים בעיר. באירוע הוצגו כלל חברי המשלחת ומנהל תוכנית ניוטק עודד דיסטל וכן פרופ’ אילון אדר, נתנו סקירות על הישגי ישראל בתחום המים ועל אתגרי העולם בשנים הקרובות.

צעדים אלו הינם חלק ממהלך אסטרטגי של משרד הכלכלה והתעשייה בהחדרת תחומי המומחיות של התעשיות הישראליות לפרויקטים בעולם המתפתח. בחודשים האחרונים חלה עליית מדרגה ברמת מעורבות של משרד הכלכלה והתעשייה ביחידת המים של הבנק העולמי, עם החבירה לקרן המים WRG2030 בתרומה של 3 מיליון דולר. מנהל תוכנית ניוטק במשרד הכלכלה והתעשייה, עודד דיסטל, הגיע לשבוע המים כנציג ישראל לקרן זו ולקח חלק בדיוניה כמו גם בשאר אירועי השבוע. באמצעות חבירה לקרן ה-WRG2030 בה שותפות גם ממשלות של מדינות נוספות וחברות גלובליות גדולות בעלות קשר לסקטור המים, תהיה ישראל שותפה בהתוויית מדיניות מים במדינות מתפתחות.

בנוסף, ביקרו החברות גם במספר תאגידי מים מובילים באזור העיר וושינגטון, בניהם DC Water, Fairfax Water, Washington Suburban Sanitary Commission (WSSC), Prince William County Service Authority ו- Maryland Environmental Services. כל התאגידים הללו מונהגים ע”י צוותים מהפכנים אשר פתוחים לטכנולוגיות חדשניות וכולם מתמקדים באופן ניכר במחזור מי שפכים.

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בוושינגטון, יחד עם מערך הנספחים המסחריים ויחידת המוסדות הפיננסיים הבינלאומיים ואפריקה במנהל לסחר חוץ, פועלת לאיתור הזדמנויות עסקיות לחברות ישראליות במוסדות הפיננסיים הבינלאומיים, ופועלת לשילוב גורמי תעשייה מובילים בפעילות מוסדות אלה ברחבי העולם.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לנספחות המסחרית בוושינגטון ב- yonatanb@israeltrade.gov.il וכן ניתן לקרוא פרטים על העבודה מול מוסדות פיננסיים בינלאומיים בחוברת של משרד הכלכלה והתעשייה לנושא.

בנוסף, ניתן לעקוב אחר עדכוני הנספחות המסחרית בוושינגטון בעמוד ה-LinkedIn שלה.

צור קשר עם:

יפעת אלון-פרל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל