משלחת נוספת של יחידת הבריאות של הבנק העולמי בראשות מנהל היחידה דר טים אוונס

משרד הכלכלה והתעשייה אירח השבוע בישראל משלחת מיחידת הבריאות של הבנק העולמי (World Bank) בראשות מנהל היחידה, דר טים אוונס (Tim Evans), אשר חזר לביקור נוסף לאחר הגעתו לישראל בקיץ 2018. יחידת הבריאות, התזונה והאוכלוסין של קבוצת הבנק עולמי אמונה על כל הפעילות של הבנק בתחום הבריאות ומטרתה לסייע למדינות להגיע לכיסוי רפואי אוניברסלי (Universal health coverage) ולהבטיח לכל אדם גישה לטיפול רפואי. היחידה מנהלת פורטפוליו הלוואות של מעל 15 מיליארד דולר ומפעילה 131 פרויקטים ב-85 מדינות.

לאחר הכירות עם מערכת הבריאות הישראלית על גווניה בשנה שעברה מביא אוונס כעת את הצוות הטכנולוגי של היחידה כדי להעמיק את הידע וההבנה לגבי הפוטנציאל הטמון עבור הבנק העולמי בשיתוף פעולה עם ישראל. הצוות נפגש עם שחקני מפתח מדיניים בתחום הבריאות בישראל כגון משרד הבריאות והאוצר, משרד רה”מ, נציגים של התכנית ישראל דיגיטלית ורשות החדשנות. בפגישות נדונו אפשרויות פוטנציאליות למיסוד מערכת יחסים בין היחידה למוסדות הישראלים ודרכים עבור ישראל להתחבר לתהליך התופס תאוצה לשילוב טכנולוגיות חדשניות בפרויקטים של הבנק. מטרת חיבור זה הינה לעודד מעורבות של החברות הישראליות בפרויקטי הבנק העולמי, לחשוף אותן להזדמנויות הקיימות תחת פעילות הבנק בשווקים מתפתחים אליהם הן מחפשות גישה ומאידך לסייע לבנק העולמי והמדינות המתפתחות להיחשף לפתרונות הישראליים.

בנוסף לפגישות עם גופי ממשל חברי המשלחת פגשו את נשיא המכון וויצמן למדע ואנשי אקדמיה בתחום הבריאות. כמו כן, במהלך הביקור התקיימו מפגשים עם מספר רב של חברות פרטיות. הצלחה מרשימה נחל האירוע שהתקיים בחסות משרד הכלכלה וסיד ישראל (אגודה לפיתוח בינלאומי) אליו הוזמנו חברות טכנולוגיה בתחום הבריאות להציג פתרונות חדשניים, לשמוע את הסקירה של דר טים אוונס על ההזדמנויות בתחום הבריאות במדינות מתפתחות במסגרת פעילות הבנק ולשאול שאלות. המשלחת ביקרה גם בכנס MEDinIsrael 2019, אירוע דגל של תעשיית הבריאות הדיגיטלית בישראל. טים אוונס השתתף כשופט בתחרות MedinIsrael Innovation Award בה זכתה בפרס ראשון חברת MobileODT, אשר פעילה מאוד בעולם המתפתח ולוקחת חלק בפעילות של המוסדות הפיננסיים לפיתוח כמו הבנק העולמי ו-IFC.

קידום נושא הבריאות הדיגיטלית נמצא בראש סדר העדיפויות של ממשלת ישראל, אשר אישרה בשנה שעברה את התכנית הלאומית “בריאות דיגיטלית כמנוע צמיחה”. מטרת התכנית היא למצות את התועלות הכלכליות והחברתיות הטמונות בפתרונות חדשניים בתחום הבריאות הדיגיטלית. משרד הכלכלה והתעשייה והרשות לחדשנות מובילים שורה של תכניות אופרטיביות כחלק מהתכנית, כולל מהלכי קידום יצוא ופעילות ממוקדת של מערך הנספחים המסחריים ברחבי העולם, שיווק בחו”ל ועידוד השקעות בישראל, השתתפות של ישראל בפעילות בתחום הבריאות הדיגיטלית באמצעות מוסדות פיננסיים בינלאומיים, עידוד מו”פ ו”פיילוטים”, ועוד.

ביקור זה, הוא חלק ממהלך כולל לחיזוק פעילות ישראל עם המוסדות הפיננסים הבינ”ל במטרה לחשוף את הבנק העולמי והמדינות המתפתחות לפתרונות הישראליים, ובקרב החברות הישראליות לעודד מעורבות בפרויקטי מקבוצת הבנק העולמי בפרט ובעולם המתפתח בכלל.

אתגר חשוב המונח לפתחנו הוא הצלחה בהנגשת הטכנולוגיות הישראלית בתחום הבריאות הדיגיטלית גם לעולם המתפתח ובאופן שיאפשר ליותר אנשים ליהנות מגישה לשירותי בריאות, תחת אתגרי תקציב, מרחק גאוגרפי ומשאבים מוגבלים.

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בוושינגטון הפועלת מול הבנק העולמי והבנקים לפיתוח, בשיתוף עם כלל מערך הנספחים המסחריים ברחבי העולם ועם מחלקת המוסדות הפיננסיים הבינלאומיים ואפריקה במשרד הכלכלה והתעשייה, פועלת לאיתור הזדמנויות עסקיות לחברות ישראליות במוסדות הפיננסיים הבינלאומיים.

למידע נוסף ניתן לפנות ללנה קובלוב בכתובת מייל: lena.kovalov@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

יפעת אלון-פרל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל