העולם העיסקי מתכונן ליום שאחרי בונצואלה

קולומביה כגשר לחברות ישראליות בתחום המים

ונצואלה הייתה עד לא מזמן, המדינה העשירה באמריקה הלטינית, שכנתה העשירה של קולומביה אשר שאבה לתוכה 5 מיליון אזרחים קולומביאנים אשר הגיעו לחפש ביטחון פיזי ותעסוקתי.

קריסתה המוחלטת של כלכלת המדינה מאז שנת 2014, הביאה את המדינה למצב בו היא מתקשה לספק מוצרי מזון בסיסיים ותרופות לאזרחיה, גרמה לחזרתם של מרבית הקולומביאנים ולהגירה בכיוון ההפוך של כ-800,000 תושבי ונצואלה, אליהם מצטרפים אלפים בכל חודש.

בעוד שגל ההגירה / זרם הפליטים בשלב זה בעיקר מביא אזרחים חסרי כל לקולומביה, כמות מכובדת של אנשי עסקים אמידים מאוד ומנהיגי אופוזיציה מוונצואלה חיים כיום בקולומביה.

עם הכרזתו של חואן גיידו על היותו נשיא החדש של וונצואלה וההכרה של מדינות רבות בו, נושבת רוח של שינוי באזור.

מתרבים הדיווחים ששלטונו של מדורו קצוב בזמן וכי שינוי שלטוני קרוב היום מתמיד.

ברקע ההתפתחויות האלו, הקהילה העסקית של ונצואלה מתחילה להתכונן ליום שאחרי כשלכולם ברור שהשיקום של וונצואלה הכרחי ויביא איתו הזדמנויות עסקיות רבות. הקהילה העסקית של וונצואלה אמנם פזורה בין קולומביה, פנמה ומיאמי, אך כולם מסמנים את קולומביה כגשר המרכזי לתהליך שיקום זה.

הקשר ההיסטורי בין המדינות, הקרבה של המרכזים הלוגיסטיים של קולומביה לאלו של ונצואלה, הרצון האיתן של הממשל הקולומביאני לסייע לשינוי המצב והמצאות קהילה עסקית גדולה שמעוניינת להשקיע בשיקום המדינה, ממצבים את קולומביה כמרכז השיקום של ונצואלה.

אחת מקבוצות אנשי העסקים הוונצואליים כאן בקולומביה, הנמצאת במעגל הקרוב של הנשיא הזמני גאיידו, פועלת להכין את תכנית היום שאחרי למערכת המים של העיר קראקס.

2 מיליון תושביה של העיר סובלים ממחסור במים ראויים לשתייה. הקריסה הכלכלית של המדינה לא פסחה על חברת המים של העיר ויש צורך דחוף בטיפול במערכת מי השתייה.

קבוצת אנשי העסקים מבקשת לערוך מיפוי של חברות מים ישראליות להן פתרונות לפריסה מהירה של פתרונות לטיפול במים אשר יוכלו היות מותקנים בזמן קצר על מנת להביא לשינוי מהיר במצב המים בעיר וכן בפתרונות ישראלים שיביאו לשינוי מבני ארוך טווח.

חברות המעוניינות להציע את פתרונותיהן ולהתחיל בשיח עם קבוצה זו על מנת לבחון היתכנות לפעילות מסוג זה מוזמנות לפנות לנספחות המסחרית

 

 

 

צור קשר עם:

ארז זיונץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל