כנס נספחים כלכליים בנושא מוסדות פיננסיים בינלאומיים לפיתוח

הנספחות הכלכלית-מסחרית בוושינגטון קיימה כנס עבור הנספחים הכלכליים במדינות מתפתחות, שהתמקד בפעילות המוסדות הפיננסיים הבינלאומיים לפיתוח בוושינגטון ובממשקים לעבודת משרד הכלכלה בכלל והנספחים בפרט

בכנס שהחל ביום א’ (10.3.19) ונמשך כחמישה ימים, השתתפו מנהל מחלקת שווקים מתעוררים ומוסדות פיננסיים לפיתוח במשרד הכלכלה והתעשייה ו- 8 נספחים כלכליים המוצבים במדינות מתפתחות (גאנה, קניה, ויאטנם, ארגנטינה, ברזיל, מקסיקו, פרו, צ’ילה) המהווים את הזרוע הביצועית של מינהל סחר חוץ.

תפקידם של הנספחים הכלכליים הוא לסייע לתעשייה הישראלית בשווקי חו”ל במגוון דרכים כגון: ייזום פעילויות, ארגון משלחות, תערוכות ועריכת סמינרים מקצועיים, פתיחת דלתות בחברות וגופי ממשל בשווקי היעד וכן סיוע בנושאי רגולציה, פיתוח ונושאים נוספים.

המטרות המרכזיות של הכנס היו העשרת ידיעותיהם של הנספחים על ידי חשיפתם לפעילויות המתבצעות במוסדות הפיננסיים לפיתוח בוושינגטון והענקת כלים יישומיים, אשר יסייעו להם בקידום סדר היום של תחום הפיתוח בעבודתם ובסיוע לחברות ישראליות היכולות להשתלב בפרויקטי פיתוח במדינות השונות. זאת, באופן הדוק לעבודה האסטרטגית הבין-ממשלתית המתקיימת בישראל ליצירת אסטרטגיית פיתוח עבור מדינת ישראל לשנים הקרובות.

במסגרת מגוון ההרצאות שהתקיימו בבנייני הבנק העולמי (World Bank) והבנק הבין-אמריקאי לפיתוח (Inter-American Development Bank), שמעו הנספחים על האינטראקציה של משרד הכלכלה עם המוסדות הפיננסיים לפיתוח (הסכמים, קרנות וכיו”ב) וכיצד אינטראקציה זו יכולה להשפיע על פעילות חברות ישראליות בתחומי החקלאות, בריאות, מים, הגנת סייבר ותחומים נוספים, למדו על אופן פעולת המוסדות הפיננסיים לפיתוח ותהליכי הרכש בפרויקטי הבנקים, על הממשקים של החברות הישראליות המעוניינות לעבוד בעולם המתפתח ומה נדרש מהן. כמו כן הוצגו בפניהם סיפורי הצלחה מניסיונן של חברות שזכו במכרזי הבנקים.

בנוסף, במהלך הכנס ניתנה לנספחים הזדמנות להיפגש באופן בלתי אמצעי עם אנשי קשר במוסדות הפיננסיים לפיתוח וכן עם ישראלים העובדים במוסדות אלו, עימם עומדת הנספחות הכלכלית בוושינגטון בקשר שוטף, ולשמוע על עבודתם והממשקים האפשריים לה ממקור ראשון.

הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בוושינגטון, יחד עם מערך הנספחים הכלכליים במדינות המתפתחות ויחידת המוסדות הפיננסיים הבינלאומיים ואפריקה במנהל לסחר חוץ, פועלת לאיתור הזדמנויות עסקיות לחברות ישראליות במוסדות הפיננסיים הבינלאומיים. למידע נוסף ניתן לפנות לנספחות משרד הכלכלה והתעשייה בוושינגטון, בכתובת adi.haliva@israeltrade.gov.il

מידע נרחב על פעילות המוסדות הפיננסיים לפיתוח בוושינגטון נמצא בלינק: https://vimeo.com/306001938

צור קשר עם:

יפעת אלון-פרל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל