שר השיכון והמים של קולומביה הגיע ארצה למצוא פתרונות מים לארצו

השבוע קיים שר ה-VIVIENDA הקולומביאני, מר. ג’ונתן MALAGON, האחראי על נושא השיכון והמים בממשלת קולומביה, ביקור עבודה ראשון בישראל.

ביקור שר השיכון והמים של קולומביה
ביקור שר השיכון והמים של קולומביה

הנספחות המסחרית יחד עם לשכת המסחר קולומביה ישראל הצליחו להביאו ארצה ולארגן לו לו”ז מכובד של פגישות עם חברות מים ישראליות אשר הציגו את הטכנולוגיות שלהם והפתרונות שלהם.

מדובר בשר צעיר (34) ונמרץ אשר הגיע עם רשימת צרכים ממוקדת לישראל וביקש ללמוד על מה ישראל יכולה להציע לארצו.

אל השר התלווה Rafael Alejandro Martínez , ראש עיריית סנטה מרתה (עיר של 500 אלף תושבים הממוקמת על החוף הקריבי של קולומביה) אשר הגיע במטרה ממוקדת למצוא חברות ישראליות אשר תפתורנה את משבר המים החריף של סנטה מרתה, עיירת הקיט השנייה בחשיבותה בקולומביה. העיר הגיעה למשבר מים חמור, ומתמודדת עם מחסור מים חריף ואילו המים הקיימים במערכת השתייה, איכותם ירודה מאוד עד לא ראויים לשתייה.

השר וראש העיר הגיעו עם צוותיהם המקצועיים על מנת לבחון את הטכנולוגיות הישראליות ולראות אילו כדאי להם לרכוש וליישם בקולומביה.

במהלך הביקור השר נפגש עם מנכ”ל רשות המים הישראלית, מר גיורא שחם, אשר הציע לסייע לקולומביה בייעוץ והכוונה על בסיס הידע הרב שנצבר בישראל בתחום ניהול משק המים והתמודדות אתגריו.

בנוסף, פגש השר את מר עודד דיסטל, מנהל ISRAEL NEWTECH אשר סקר בפניו מה ממשלת ישראל עושה לתמוך בפעילות של חברות המים הישראליות וכיצד ניתן למנף את הסיוע הממשלתי למגזר הפרטי הישראלי בסקטור המים לפעילות בקולומביה. אחת הדוגמאות החשובות ביותר היא קרן המים החדשה שישראל פתחה בבנק לפיתוח אמל”ט (IDB) אשר מאפשרת מימון לחברות ישראליות להתמודד על מקורות מימון לפיילוטים בתחום המים במדינות אמל”ט.

קולומביה, בהיותה מונהגת כיום על ידי נשיא שרוב הקריירה שלו הייתה כעובד מן המניין בבנק זה, מתכוונת לעשות שימוש מרבי בקרנות הבנק לפרויקטים בקולומביה. על כן מדובר בהזדמנות מאוד מעניינת שנדונה רבות במהלך הביקור.

ביקור השר הוא דוגמה לרצון ממשלת קולומביה החדשה לחזק את הקשרים הכלכליים עם ישראל ולבחון כיצד ניתן ליישם את היכולות הישראליות בקולומביה על מנת לסייע לה להתמודד עם אתגריה.

 

 

 

צור קשר עם:

ארז זיונץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל