צרכי משרד התקשורת הקולומביאני – הזדמנויות לחברות ישראליות

השבוע קיימתי פגישה עם סגן שר התקשורת הקולומביאני, Iván Mantilla, האחראי על Connectivity ו- Digitalization, במפגש עלו מספר צרכים שמשרד התקשורת המקומי תחת הנהגתו מתכוונים לקדם ב-2019 ויכולים להיות מעניינים מאוד לחברות ישראליות.

meeting with Vice minister MINTIC
Meeting with Vice minister MINTIC
  1. חיבור 10,000 בתי ספר לאינטרנט –צוותו של סגן השר מתחיל בימים אלו תהליך של חודשיים על מנת לאפיין מכרז לחיבור 10,000 בתי ספר בחלק הכפרי של קולומביה לאינטרנט. תקציב לפרויקט כבר הוקצה וכעת הם מתחילים בחינה של טכנולוגיות ורעיונות על מנת לעצב את המכרז שיצא ככל הנראה בחודשים מאי-יוני על מנת שהפרויקט יתחיל לרוץ כבר בחודש אוגוסט. סגן השר הזמין חברות תקשורת ישראליות להיפגש עם הצוות שלו על מנת להציע את הפתרונות שלהם במהלך תהליך גיבוש המכרז וכמובן שלאחר מכן לגשת למכרז.
  2. פתיחת מכרז למפעיל סלולרי חדש בקולומביה – קולומביה תפתח מכרז למפעיל סלולרי חדש בקולומביה במחצית השנייה של 2019. סגן השר הזמין חברות ישראליות המעוניינות להשתתף במכרז.
  3. מודל רווחי לשימוש באינטרנט קווי באי סן אנדראס – ממשלת קולומביה סיימה לא מזמן את חיבור האי סן אנדראס, אי קאריבי המונה כ-70 אלף תושבים, באמצעות כבל אופטי תת מימי של כ-800 ק”מ, לשירות אינטרנט מהיר. מדובר היה בפרויקט הנדסי מורכב ויקר. היום, מתמודד משרד התקשורת בבעיה שתושבי האי בוחרים שלא לעשות שימוש בשירותי האינטרנט הביתיים ונוצר קושי להחזיר את ההשקעה. משרד התקשורת מחפש חברה תקשורת ישראלית אשר תדע להציע פרויקט אשר יעלה את הצורך בשימוש במערכות האינטרנט הביתיות.
  4. מודל רווחי לעמדות אינטרנט פומביות של משרד התקשורת – משרד התקשורת השיק לפני שנתיים קמפיין של גישה לאינטרנט במרחב הציבורי והתקין במאות פארקים וכיכרות בקולומביה עמדת WIFI חינם + עמדת הטענה לטלפונים סלולריים. הפרויקט זכה להצלחה ושימוש רב. לאחר שנתיים, התקציב לפרויקט הסתים וכרגע משרד התקשורת נושא בעלויות גבוהות בתחזוק ותפעול אותם עמדות. משרד התקשורת המקומי מחפש חברה ישראלית שתדע להציע מודל שבו תיקח בעלות על תחזוק ותפעול אותם עמדות בתמורה לאפשרות לשימוש במידע שנאגר בעמדות אלו, שטח פרסום פיזי ודיגיטלי, הקמת פלטפורמה לשירותים בעמדות אלו וכדו’.

חברות ישראליות המעוניינות בידע נוסף על ההזדמנויות הללו, מוזמנות לפנות לנספחות המסחרית – bogota@israeltrade.gov.il

 

 

צור קשר עם:

ארז זיונץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל