שומעים? צ’ילה פותחת תדרים ומתקדמת ל-5G

בכנס MWC שמסתיים בימים אלו בברצלונה, הכריזה סגנית שר התקשורת הצ’ילנית כי הדור החמישי של טכנולוגיות העברת נתונים ניידים 5G יוצא למכרז וכי הרשת תפעל באופן מסחרי לפני סיום כהונתו של הנשיא הנוכחי, מה שיהפוך את צ’ילה למדינה הראשונה בדרום אמריקה עם מערכת מתקדמת כזו.

המשרד הסביר שמכרז חדש זה נועד להגדיל את מספר המשתתפים ברמה הארצית ברשת 5G העתידית, שכן, על אף שיש כיום חמישה מפעילים בעלי ספקטרום מוקצה באופן בלעדי, שניים בלבד יכולים לספק שירותים ברמה ארצית כוללת במדינה הארוכה בעולם.

הכרזה זו באה לאחר הכרזות של משרד התקשורת לפני כמה חודשים על שחרור התדרים שהיו חסומים עד היום והתנהל לגביהם דיון ארוך בפוליטיקה המקומית.

הצעד הראשון  בתהליך הגשת הצעות המחיר הוא כינוס התייעצות ציבורית, אשר יספק מקום להתייעצות עם התעשייה החל ממרץ לגבי הפתרונות והמגבלות של החברות המתכננות לגשת למכרז.

המטרה של הממשל היא לחדש את מעמדה של צ’ילה כיעד אטרקטיבי להשקעות זרות במגזר הטלקום ובהדרגה לשחזר את המנהיגות הדיגיטלית של צ’ילה באמריקה הלטינית. כחלק מהתייעצות זו המשרד לרוב משלב שולחנות עגולים בהם יכולות להשתתף גם חברות זרות עם פתרונות או אינטרסים בשינויים המוצעים.

5G היא מילת באזז שמסתובבת פה בצ’ילה כבר תקופה ארוכה אך במציאות מביאה יכולות חדשות הכוללות רוחב פס גדול יותר, יכולת הכלה גדולה יותר, אבטחה משופרת ופחות השהייה, אשר תיצור הזדמנויות חדשות עבור אנשים, עסקים וחברות.

התפיסה בצ’ילה היא שהתקדמות טכנולוגית זו תסייע בתחומים מרכזיים רבים ובראשם המכרות כך ציין גם סגן נשיא אריקסון לדרום אמריקה שאמר כי “תעשיות כגון חברות כרייה יכולות לעבור לרמה חדשה של פרודוקטיביות על ידי אימוץ נהלי אוטומציה ובטיחות חדשים המתאפשרים בטכנולוגיה זו”.

התהליך בצ’ילה אמור לקרות בדומה למה שמתוכנן בישראל אך הוא מביא בתוכו הזדמנות ברורה לחברות טלקום קטנות ובינוניות המציעות שירותים ופתרונות לרשת מתקדמת של 5G.

כיוון שמדובר על שינוי טכנולוגי מלא זהו פתח להכנסת טכנולוגיה מתקדמת משווקים אחרים לתוך שוק מפותח שנדחף על ידי הממשלה לחדש ולהתקדם.

גורם נוסף שמסייע לחברות הישראליות בנקודה הזו הוא הסכם שיתוף הפעולה שנחתם בין משרדי התקשורת , כאשר סגנית השר ביקרה בישראל, שאמור לעודד הטמעה של פתרונות ישראלים ושיתופי פעולה בין ספקי תקשורת מקומיים לחברות ישראליות חדשניות המספקות שירותים מתקדמים.

אנו מזמינים חברות ישראליות שרלוונטיות לתחום התקשורת המתקדמת לפנות לנספחות המסחרית כדי לבחון כיצד הן יכולות להשתלב במהפכה שמובילים כאן הגופים השונים וספקי התקשורת העולמיים.

בסוף נובמבר 2019 מתוכננת להגיע לצ’ילה משלחת של חברות טלקום ומדיה בשיתוף עם נספחות סאו פאולו ומכון היצוא ואנו מעודדים חברות להתעניין ולהירשם כבר כעת!

צור קשר עם:

הדר שור

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל