מחפשים פרויקטים לטיפול במים ובשפכים? הפוסט הזה בשבילכם

חדשות טובות, חודש ינואר היה חודש רווי במשקעים בברזיל ובדגש על צפון-מזרח ברזיל

החדשות הפחות טובות הנן שהקיץ הזה הוא החריג שאינו מעיד על הכלל. בעיות המים שמאפיינות את האזור הזה, כמו גם אזורים אחרים בברזיל אשר מצטרפים למועדון הלא רצוי הזה, לא השתנו וככל הנראה רק ימשיכו להחריף.

dam Brazil

בסוף ינואר, מר מרכוס פונטס, שר המדע, הטכנולוגיה, החדשנות והתקשורת הברזילאי, הגיע לביקור ראשון בישראל. הביקור תוכנן על מנת לבחון כיצד ניתן לקדם שיתופי פעולה הדוקים יותר עם האקדמיה, ללמוד על הניסיון והיכולות של ישראל בתחום הטיפול במים ובשפכים, על יכולותינו בתחום החלל ועל פתרונות בתחומי הסייבר והאבטחה.

נושא המים, כמו גם נושא האבטחה, הם נושאים שנידונו רבות במהלך קמפיין הבחירות של נשיא ברזיל. מכאן גם שסביר להניח שהנשיא החדש ירצה לתת מענה (גם אם חלקי) לחלק מהאתגרים שצפון מזרח ברזיל מתמודדת עמן, גם כדי להראות שהוא עומד מאחורי הבטחותיו במהלך קמפיין הבחירות וגם כדי לשפר את מעמדו במדינות בהן הרוב האלקטורלי אינו נמנע על תומכיו.

הביקור של השר, כמו גם הביקור הצפוי של נשיא ברזיל בישראל, מייצר הדים רבים וציפיות, שלעניות דעתי, כדאי למנן ולהתייחס באופן אחראי ומבוקר.

ברזיל אמנם מעריכה את המותג הישראלי ומעוניינת בשיתופי פעולה, אך בין זה ובין זכייה במכרז ציבורי לפרויקט תשתיתי בברזיל – יש דרך ארוכה ומפותלת אשר דורשת התמדה, סבלנות, מימון והרבה עבודת שטח – אין ארוחות חינם.

אם נשים לרגע את ה”בעיה” שנוצרה עם הגשמים האחרונים בצפון מזרח, ישנם מספר פרויקטים אשר מקודמים גם ברמה הפדראלית וגם ברמת הסטייטס, חלקם בשיתוף עם גופי המימון הבינלאומיים –

להלן 2 פרויקטים בשלבים מתקדמים יחסית בצפון מזרח כמו גם תכניות ממשלתיות רלוונטיות:

  • מתקן מבוסס מכולה (Plug&Play) להתפלת מי ים בנפח 1,200 מק”י ב- Caucaia שבמדינת סיארה – המכרז פורסם כעת!
  • מתקן התפלת מי-ים בפורטאלזה (כ-  30 מיליון קו”ב לשנה) – מכרז לקראת פרסום. עבודת היועצים (GS Inima) הסתיימה וצפויה להתפרסם בקרוב
  • תוכנית National Water Security Plan נמצאת כעת בבניה ותוצג ע”י השר לפיתוח ב- 11 באפריל
  • תוכנית Agua Doce (“מים מתוקים”) אשר במסגרתה יקודמו פרויקטים לטיפול במים מליחים בכל רחבי הצפון מזרח.  באפריל צפויה התייחסות הממשל לגבי הפרויקטים השונים שייבחנו ואולי יקודמו בהמשך הדרך
  • תוכנית 2051 אשר מתייחסת לסכרים, איגום מים, מערכות אספקה ופרויקט נהר “סן פרנסיסקו” (שכרגע דורש השקעה של כ- 500 מיליון דולר להמשך העבודות)
  • תוכנית 2040 אשר במסגרתה מבוצע ניהול סיכונים בהקשר לאסונות טבע והתמודדות עם הצפות כמו גם בקרה על שחיקה ואיכות נהרות

זוהי מן הסתם רשימה חלקית שאינה כוללת את כלל התוכניות ש”מתבשלות” בצפון מזרח ברזיל, כולל תוכניות רחבות בהקשר לטיפול בשפכים, אך בהחלט מהווה נקודת פתיחה מעניינת ביותר עבור חברות עם פתרונות רלוונטיים.

לפרטים נוספים, כמו גם לעזרה ותמיכה בפעילות בברזיל, אתם מוזמנים לפנות לנספחות המסחרית בסאו פאולו בכתובת: SaoPaulo@israeltrade.gov.il

 

 

 

צור קשר עם:

צחי רייך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל