וובינר: מהם הצרכים הטכנולוגיים של תחום המכרות בברזיל?

וובינר: כל מה שרציתם לדעת על הצרכים הטכנולוגיים של תחום המכרות בברזיל

mine

מבחינת שטח ברזיל היא מדינה החמישית בגודלה בעולם, האדמה שלה מפיקה מינרלים שונים ומגוונים מה שהופך אותה לאחת המומחיות בעולם בתחום המכרות.

בעקבות זאת, מדובר גם במקור הכנסה חשוב לכלכלה הברזילאית כאשר תעשיית המכרות מהווה כ- 5% מה- GDP.

מבחר המשאבים הטבעיים מביאים לגיוון התעשיות שניתן למצוא תחת תחום המכרות כמו פלדה, דשנים וברזל שהוא המינרל העיקרי ונחשב לאיכותי מאוד בברזיל, מה שממקם את ברזיל כאחת משלושת הגדולות באספקתו וביצואו לעולם. רק מייצוא הברזל המהווה כ- 9% מסך הייצוא הברזילאי מרוויחה ברזיל כ- 2.3 מיליארד דולר בשנה. תחום המתכת מהווה גם חלק חשוב בייצוא כאשר כ-43% מהמתכת המופקת בברזיל מיוצאת לסין.

בברזיל ישנם כיום כ- 10,000 מכרות, 87% מהם נחשבים לקטנים ומספקים כ- 180,000 משרות ישירות ועוד כ- 2.2 מיליון משרות נוספות עקיפות של ספקים ושירותים אחרים.

וזה לפני שדיברנו על החברות הגדולות כמו Vale S.A הברזילאית שהיא החברה הגדולה ביותר בברזיל בתחום ונחשבת לאחת החברות הגדולות ביותר בברזיל בכלל. החברה הייתה בעבר חברה ממשלתית והועברה לידיים פרטיות. Vale S.A מחזיקה כ-70% משוק המכרות בברזיל וב- 50% מחברת Samarco הנחשבת בעצמה כשחקן חשוב ומרכזי. Vale S.A היא המפיקה הגדולה ביותר בעולם של ברזל וניקל.

כיום, כאשר החברה הגדולה ביותר כבר מבוססת בידיים פרטיות וקיימת התאוששות בכלכלה הברזילאית שיוצאת מהמשבר של השנים האחרונות, אנו רואים את הצורך והרצון לצמוח ולהתייעל על מנת להתאים את התעשייה המסורתית הזו לטכנולוגיות המתפתחות בעולם.

12 החברות הגדולות בתחום בברזיל החליטו על הקמת מעבדת חדשנות שכולה לקידום ומתן מענה לאתגרים איתם מתמודדת תעשיית המכרות.

האתגרים מגוונים ופונים לעולמות שונים, החל מאבטחה פיזית והגנת סייבר, פתרונות מתחום המים, Industry 4.0, טכנולוגיות לבקרה ואף מענה רפואי למקומות ללא נגישות למרפאות ובתי חולים, לישראל יש הרבה מה לתרום בכל אחד מהסקטורים שצוינו.

מעבדת החדשנות נמצאת בבלו הריזונטה, בירתה של מדינת מינאס ג’ראיס המדינה המרכזת את מירב המכרות הקיימים במדינה, ועל כך שמה- משמעות המילה מינאס היא מכרות.

המעבדה הוקמה בחודשים האחרונים ותושק רשמית במהלך חודש פברואר, פנינו לאחד מיזמי הפרויקט שהקים את המעבדה וגייס את המשקיעים לקחת בה חלק על מנת שיספר לנו מהי אותה חדשנות טכנולוגית שמחפשים כל אותם גופים.

גוסטבו רוקה, אותו יוזם ומנהל בפרויקט שיתף אותנו ולכן החלטנו לשתף גם אתכם!

יחד עם מכון הייצוא יזמנו וובינר בו יוכל מר רוקה לספר לכם את כל מה שרציתם לדעת על הצרכים הטכנולוגים של תחום המכרות בברזיל. כולכם מוזמנים להירשם!

מתי זה יקרה?

יום שלישי ה- 12 בפברואר 2019 בשעה 15:00 (שעון ישראל) היכנסו ללינק להרשמה

 

 

 

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל