הסכם ראשון בתחום המים בין משרד הכלכלה והתעשייה לבנק הבין אמריקאי לפיתוח

משרד הכלכלה והתעשייה חתם על הסכם ראשון להקמת קרן בתחום המים עם הבנק הבין אמריקאי לפיתוח. ההסכם יממן חלוקת ידע עם מדינות אמריקה הלטינית במטרה לחזק איתן את שיתוף הפעולה בתחום המים. בין המהלכים שתממן קרן זו- משלחות, השתתפות בכנסים ופיילוטים.

משרד הכלכלה והתעשייה חתם בתחילת החודש על הסכם תרומה ראשון בסך מיליון דולר להקמת קרן עם יחידת המים של הבנק הבין אמריקאי לפיתוח (IDB).

יחידת המים של הבנק השלימה מצידה את הסכום ל-מיליון וחצי דולר כאשר היא הוסיפה לו 500 אלף דולר, מהלך יוצא דופן אשר מעיד על מחויבות הבנק לשיתוף פעולה עם ישראל ולחשיבות והרלוונטיות שהוא רואה בידע הישראלי לאתגריו. הקרן באה לקדם תמיכה במדינות יבשת אמריקה הלטינית בתחום המים ולסייע להן לאמץ פרקטיקות מוצלחות וטכנולוגיות חדשניות בהתמודדות עם האתגרים הניצבים בפניהן. בין תחומי הידע אשר יקודמו במסגרת הקרן כלולים ניהול מים עירוניים, טכנולוגיות התפלה, מניעת דלף עירוני ומחזור שפכים להשקיה. ההסכם חורט על דגלו קידום טכנולוגיות חדשניות בתחום המים באזור אמל”ט והקריביים, ובין מגוון תפוקותיו יתקיימו פיילוטים, סדנאות, השתתפות בכנסים ומשלחות.

צעד זה הינו חלק ממהלך רחב של משרד הכלכלה והתעשייה בקידום השותפות עם ה- IDB.

הבנק הבין-אמריקאי לפיתוח הוא גוף הפיתוח הגדול ביותר באמריקה הלטינית אשר לו מעורבות משמעותית בהטמעה של טכנולוגיה וידע במדינות. הבנק פועל מול מדינות אמריקה הלטינית במטרה לסייע להן לפתח את התשתיות שלהן ולייצר יכולות אשר יאפשרו להן להעלות את רמת חיי תושביהן.

זהו הסכם ראשון עם יחידה זו בבנק והינו תוצאה של התקרבות ניכרת בינה לבין משרד הכלכלה והתעשייה בשנה האחרונה, כחלק מהעלאת הפרופיל של ישראל בבנק. קרן זו מוקמת בנוסף לקרן בתחום הגנת הסייבר אשר הוקמה לפני כשלוש שנים והינה צעד נוסף בחיזוק היחסים עם יבשת אמריקה הלטינית על בסיס שיתוף פעולה בסקטורים בהם ישראל הגיעה להישגים משמעותיים.

מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה מקדם מהלכים אלה במטרה לחזק קשרים עם מדינות אמריקה הלטינית ולפתוח דלתות עבור התעשייה הישראלית לשווקים חדשים.

הנספחות המסחרית-כלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בוושינגטון, יחד עם מערך הנספחים המסחריים ויחידת המוסדות הפיננסיים הבינלאומיים ואפריקה במינהל לסחר חוץ, פועלת לאיתור הזדמנויות עסקיות לחברות ישראליות במוסדות הפיננסיים הבינלאומיים, ופועלת לשילוב גורמי תעשייה מובילים בפעילות מוסדות אלה ברחבי העולם.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לנספחות המסחרית בוושינגטון בכתובת – yonatanb@israeltrade.gov.il וכן ניתן לקרוא פרטים על העבודה מול מוסדות פיננסיים בינלאומיים בחוברת של משרד הכלכלה והתעשייה לנושא. לאיתור הזדמנויות עסקיות ניתן להיכנס לאתר המרכז פרסומי מכרזים מכל המוסדות הבינלאומיים.

בנוסף, ניתן לעקוב אחר עדכוני הנספחות המסחרית-כלכלית בוושינגטון בעמוד ה-LinkedIn שלה.

 

 

צור קשר עם:

יפעת אלון-פרל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל