בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה
Emerging Markets
הגשת בקשה לתעודת יצואן

גניבת זהות – מכת מדינה במקסיקו

פורסם ע"י , נספח כלכלי מקסיקו סיטי, מקסיקו , בתאריך 18 בדצמבר 2018

פשעי הונאה, בדגש על גניבת זהות, הכוללת דרכון, תעודת זהות, כרטיסי אשראי ועוד,  נמצאים במגמת עלייה מדאיגה בשנים האחרונות, ומקסיקו ממוקמת במקום השמיני בעולם מבחינת היקפי פשיעה זו, הגורמת להפסדים של מאות מיליוני דולרים בשנה.

על פי חברת אבטחת מידע מקסיקנית, אופטימי נטוורקס, גניבת זהות הפכה להיות אחד הפשעים הנפוצים במדינה וכזו בעלות השלכות הרסניות על אזרחים תמימים.

גניבת התעודה המזהה או כרטיס האשראי נעשית בדרכים שונות ע"י כייסים, שוד מזוין, הונאות טלפוניות, העתקת הפרטים על ידי נותני שירות כגון מסעדות, תחנות דלק ועד התקפות סייבר שבהן נגנבים נתוני מאות אלפי לקוחות ובדרך כלל פרטיהם נמכרים לאחר מכן תמורת עשרות דולרים בודדים ב-dark web.

הגנבים עושים שימוש מגוון בפרטי הקורבן, בין השאר: פתיחת חשבונות בנק, לקיחת הלוואות, הלבנת כספים, סחיטה, רכישת סחורה וקניות אונליין ביניהם נפוץ שימוש בכרטיסי אשראי גנובים לשימוש באפליקציות הסעה דוגמת Uber ואחרים.

לרוב, האזרח שזהותו נגנבה, יגלה זאת חודשים רבים לאחר המקרה, אם בבדיקה אקראית של חשבונות הבנק או במקרה הגרוע יותר, כאשר יקבל צווי עיקול על חובות שנצברו על ידי הגנבים.

הבעיה כה חמורה עד כי אזרחים רבים נמנעים משימוש בכרטיסי אשראי וזו גם הסיבה המרכזית שבגללה ה ecommerce לא מגיע לנתחי שוק גבוהים כבשאר העולם.

הדבר מהווה הזדמנות עסקית עבור חברות הפינטק הישראליות עם פתרונות טכנולוגיים לזיהוי ומניעת הונאות מסוג זה הן עבור התאגידים והן עבור האזרחים המקסיקנים.

הנספחות הכלכלית מתכננת להוציא משלחת חברות פינטק ישראליות להשתתף ברוד-שאו במקסיקו ב-15 במאי אשר יכלול פגישות עם גורמי מפתח בתחומי הפיננסים והפינטק – בנקים, חברות טלקום, חברות ביטוח, חברות ריטייל, אינטגרטורים ומפיצים.

לפרטים נוספים, מוזמנים ליצור עמנו קשר mexico@israeltrade.gov.il

 

אוריאל רביב נספח כלכלי מקסיקו סיטי, מקסיקו

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי מקסיקו סיטי, מקסיקו, אוריאל רביב