בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה
Emerging Markets
הגשת בקשה לתעודת יצואן

עפים על צ'ילה? עכשיו תטוסו!

פורסם ע"י , נציג כלכלי צ'ילה , בתאריך 13 בדצמבר 2018

כבר בתחילת השנה הוכרז על פתיחת קו תעופה חדש של חברת התעופה הלאומית של צ'ילה LATAM לאחר תהליך ארוך שכלל בתוכו גם חתימה על הסכם תעופה מעודכן וסקר שוק ובדיקת היתכנות אגרסיבית של חברת התעופה.

היום נחנך הקו ויצאה לדרך הטיסה הראשונה מסנטיאגו צ'ילה לתל אביב עם תחנה בסאו פאולו בברזיל במעמד שגריר ישראל ובכירי חברת התעופה. קו תעופה זה הוא הראשון מאז ביטלה חברת אל על את הקו שלה לברזיל והוא פותח מחדש את היבשת הלטינית לישראלים.

בתמונה: שגריר ישראל, נציגי LATAM וצוות המטוס

בתמונה: שגריר ישראל, נציגי LATAM וצוות המטוס

החברה הפיקה מערך שיווקי משומן לקו החדש וצופה לו הצלחה משמעותית בשני הכיוונים כאשר המיקוד הוא בקהל הלטיני בצ'ילה, ארגנטינה, פרו, אורגוואי, פרגוואי ובעיקר ברזיל.

מעבר לקהל הצליינים הצפוי החברה מציינת כי יש קהל משקיעים רחב ופרופיל הטסים שהם מזהים הוא פרופיל מבוסס מהרגיל שמכוון לישראל כיעד להשקעות ועסקים.

עובדה זו תואמת את מה שאנו מרגישים כאן בסנטיאגו בשנתיים האחרונות עם העניין העולה בטכנולוגיה ישראלית והשקעות בישראל שעכשיו נראה שיגברו עם קיצור המרחק בין המדינות.

מעבר לתיירות ועסקים קיצור הקו משפיע גם על השילוח האווירי שיתאפשר מעתה בצורה קצרה וקלה יותר.

 

תעשיית הסלמון מביעה עניין רב בקו מטעמים שיווקיים של מוצריה ומספר חברות ישראליות גם הן יכולות להרוויח מקיצור זמני השילוח והטיסה בין היעדים. החברה שוקלת לפתוח מרכז שילוח באזור כדי לאפשר להגביר את התחרות וההובלה בין ישראל ליבשת.

אנו מקווים שפתיחת הקו מעבר לקיצור זמן הטיסה וסגירת הפער הגאוגרפי בין השווקים תביא לפריחת העסקים בין שתי המדינות ולהמשך ההתקרבות בין הקהילות העסקיות שבהן.

 

 

 

הדר שור נציג כלכלי צ'ילה

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנציג כלכלי צ'ילה, הדר שור