מתנת הפרידה של מישל טמר

לאחר 3 שנים של משבר כלכלי ובחירות סוערות, נבחר הנשיא הבא של ברזיל, מועמד הימין הקיצוני מר ז’איר בולסונריו.

הנשיא הנבחר ייכנס לתפקיד ב- 1 לינואר והממשלה החדשה תתחיל לתפקד במרץ עם סיום חגיגות הקרנבל.  רגע לפני שכל השינויים האלה נכנסים לתוקף, החליט הנשיא המכהן מישל טמר, לאשר את תכנית Rota 2030 אשר כל תעשיית הרכב הברזילאית חיכתה לה זה זמן רב.

התכנית מהווה את הבסיס הרגולטורי ארוך הטווח בכל הקשור לשדרוג ומודרניזציה של סקטור האוטומוטיב הברזילאי, כמו גם קביעת קווים מנחים להקלות/פטור ממס. חברות הרכב הברזילאיות יידרשו להשקיע במחקר ופיתוח לקידום רכבים יעילים ובטוחים יותר כדי שיוכלו ליהנות מהפטורים המדוברים.

כחלק מהתכנית, הממשל הפדרלי מתחייב לתת 1.5 מיליארד ריאל (כ- 380 מיליון דולר) בהטבות מס מדי שנה. הטבה זו תלויה בכך ששחקני הרכב הברזילאים, במשותף, ישקיעו למעלה מ- 5 מיליארד ריאל  במחקר ופיתוח.  השקעות אלו כוללות פתרונות: Industry 4,0, קישוריות, טכנולוגיות הנעה, רכבים אוטונומיים וחלקי רכב, ננו-טכנולוגיה, ביג-דאטה, אנליטיקה, מערכות “ניבוי”, פתרונות סייבר, AI ועוד.

בנוסף, התכנית קובעת פטור ממס יבוא עבור חלקים שאין עבורם פתרון ייצור מקומי בהיקף רחב וכן משנה את המיסוי עבור רכבים עם מנועים המבוססים הנעה בהצתה וכן עבור רכבים היברידים (המשלבים הצתה ומנוע חשמלי).

הרגולציה עבור סקטור האוטומוטיב תושלם עד ל- 2021 על בסיס ה- Rota 2030 ותספק הטבות בסך של 1.8 מיליארד ריאל לתפעול מפעלים בצפון, צפון-מזרח ואזור המרכז של ברזיל.

autos

חשוב להזכיר ששוק הרכב הברזילאי הוא השביעי בגודלו בעולם ועם 67 מפעלי יצור הפזורים ב- 11 מדינות ו- 54 עיריות, ברזיל הינה היצרנית התשיעית בגודלה בעולם של רכבים. הסקטור אחראי על כ- 22% מה- GDP  התעשייתי של ברזיל!

אם יש לכם פתרונות לעולם האוטומוטיב, אל תפספסו את ההזדמנות לחדור לשוק עם פוטנציאל ענק ורוח גבית מצד הממשלה המתמרצת את שחקני הרכב להשקיע!

לפרטים נוספים ניתן לפנות לנספחות המסחרית בסאו פאולו בכתובת:  saopaulo@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

צחי רייך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל